به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در بازدید از پروژه های راه سازی خلخال افزود: وجود راه های ارتباطی مناسب ، ایمن و استاندارد از نیازهای مهم زیرساختی منطقه بوده و براین اساس ارتقای راه های موجود و احداث سالانه دست کم 30 کیلومتر بزرگراه در استان ضروری است.
وی با اشاره به پروژه راه اصلی خلخال به منجیل گفت: با تکمیل و بهره برداری از این راه ایمن تحول بزرگی در توسعه صنعت گردشگری استان ایجاد خواهد شد.
استاندار اردبیل با اشاره به توافق با جمهوری آذربایجاد برای اتصال خط آهن استان به این جمهوری از طریق شهرستان پارس آباد گفت: بر اساس این توافق، خط آهن این کشور به طول 14 کیلومتر تا پارس آباد اجرا خواهد شد.
بهنامجو با بیان اینکه پس از گذشت 14 سال پروژه راه آهن اردبیل به میانه 46 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است ، بیان کرد: با ادامه این روند 15 سال دیگر برای تکمیل این طرح زمان نیاز بود اما با گشایش ردیف های اعتباری جدید5 عملیات اجرایی راه آهن شتاب گرفته است.
وی اضافه کرد: اردبیل به عنوان تنها استان کشور می باشد که امسال علاوه بر اعتبار ملی از هفت هزارو 500 میلیارد ریال فاینانس داخلی برای اجرای پروژه راه آهن بهره مند شده است.
او با بیان اینکه بهره برداری از پروژه راه آهن اردبیل زمینه توسعه همه مناطق استان را بدنبال خواهد داشت، افزود: با توجه به وجود معادن غنی در شهرستان خلخال احداث خط ریلی در این منطقه برای جابجایی محصولات معدنی پیش بینی شده است.
در این بازدید بشیر خالقی نماینده مردم خلخال وکور در مجلس نیز با انتقاد از عملکرد اداره کل راه وشهرسازی استان اردبیل در خصوص تعلل در تکمیل پروژه کمربندی خلخال گفت: در حالی که این پروژه 20 سال پیش آغاز شده اما همچنان نیمه تمام است .
محبوب حیدری مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز با برشمردن علت تاخیر اجرای پروژه کمربندی خلخال گفت: با توجه به پیگیری نماینده مردم منطقه و استاندار اردبیل هم اکنون این پروژه فعال و در حال اجراست .
وی گفت: تاکنون عملیات خاکی در3 کیلومتر از مسیر 5.5 کیلومتری کمربندی اجرا شده و مشکل بزرگ در ادامه آن تملک اراضی بخش خصوصی واقع در مسیر است که به 70 میلیارد ریال اعتبار برای خرید وتملک اراضی نیاز است .
استاندار اردبیل در سفر به خلخال از پروژه های کمربندی شهر ، تصفیه خانه آب شرب ، راه اصلی خلخال به اسالم ، راه توریستی خلخال به ماسوله در استان گیلان و راه اصلی خلخال ، درام به منجیل بازدید کرد.
انتهای پیام/


  • منبع خبر : ایرنا