اردبیل- کارشناس هواشناسی اردبیل از خروج سامانه بارشی طی امشب از استان خبر داد و گفت: هوای سرد و یخبندان طی امشب تا صبح فردا در استان استقرار خواهد یافت.

به گزارش شیوا بیان، محمد فاخر در تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی استان اردبیل عنوان کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی، با فعالیت سامانه بارشی طی امروز (یکشنبه ۳ اسفند) آسمان استان ابری و مه آلود, توام با هوای سرد بوده و در مناطقی از استان بارش برف و باران به شکل خفیف تداوم خواهد داشت. 

وی افزود: با خروج سامانه بارشی (طی امشب تا صبح فردا) در اغلب مناطق استان هوای سرد توام با یخبندان حاکم شده و دمای هوا بطور محسوس (در مناطق مرکزی و جنوبی استان تا منفی ۷ تا ۱۲ درجه سلسیوس) افت خواهد کرد. 

کارشناس هواشناسی استان اذعان کرد: از ظهر فردا (دوشنبه ۴ اسفند) تا اواخر وقت سه شنبه (۵ اسفند) جوی پایدار با آسمانی صاف تا نیمه ابری و همراه با افزایش نسبی دمای هوا (در طول روز) انتظار می رود. 

فاخر ادامه داد: از اواخر وقت سه شنبه ضمن وزش باد (در مناطق شمالی با سرعت تند) سامانه جدیدی استان را فرا گرفته و در روز چهارشنبه (۶ اسفند) در اغلب مناطق استان ضمن کاهش دمای هوا شاهد بارش باران و برف خواهیم بود.

  پرینت
شناسه خبر : 2656 | تاریخ انتشار : 03 اسفند 1399 - 18:57 | 50 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :