نماینده مردم اردبیل نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: حذف ارز 4200 تومانی و اعمال سیاست های حمایتی نباید به نام فقرا و به کام اغنیا باشد و شکاف‌های طبقاتی را بیشتر و بیشتر کند.

به گزارش شیوابیان، صدیف بدری ظهر امروز در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، اظهار داشت: جناب آقای رئیسی، رئیس جمهور محترم؛مجلس شورای اسلامی به کلیات بودجه سال آتی رای داد اما دغدغه های جدی هم داریم که لازم است عنایت داشته باشید.یکی از مهمترین موارد حذف ارز ترجیحی است که مردم و نمایندگانشان با نگرانی دنبال می کنند. آیا دولت پیش از حذف ارز ترجیحی، سیاست های حمایتی شفافی برای اقشار مختلف مردم در نظر گرفته است؟

وی افزود: آیا برنامه و اراده لازم برای کنترل اثرات تورمی آن دارید؟ یا همچون دولت قبل که در بحث افزایش قیمت حامل های انرژی، وعده تثبیت قیمت کالاهای اساسی و کنترل تورم را داد و بعد مردم بیچاره و بی پناه را در میان معرکه تورم چند ده درصدی به حال خود رها کرد، سیاست سکوت و انکار را در پیش خواهید گرفت؟

نماینده مردم اردبیل و نمین و نیر و سرعین در مجلس گفت: نگرانی من و همکارانم این است که حذف ارز ترجیحی آتش تورم را شعله ورتر کند و اثرات مخرب آن مهار نشود. حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اعمال سیاست های حمایتی نباید به نام فقرا و به کام اغنیا باشد و شکاف‌های طبقاتی را بیشتر و بیشتر کند.

بدری خطاب به رئیس جمهور تأکید کرد: به همکارانتان در کابینه هشدارهای لازم را بدهید که به دور از هرگونه آزمون و خطا، با نهایت حساسیت و دقت در این خصوص برنامه ریزی کنند. 

  پرینت
شناسه خبر : 5601 | تاریخ انتشار : 23 دی 1400 - 19:21 | 162 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : سبلان ما