به گزارش شیوا بیان، کلیم اله وثوقـی حمل کالا و مایحتاج عمومی مردم را اولویت اصلی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل دانست و تصریح کرد: انجمن های صنفی رانندگان و شرکت ها موظف شده اند برای هر کامیونی که از بندرامام نهاده دامی و کالای اساسی به استان حمل نماید در سالن اعلام بار یک مرتبه بدون نوبت بار ارائه کنند.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل برنج ، جو،گندم،نهاده های دامی ،ذرت و شکر را مهمترین کالاهای اساسی حمل شده عنوان کرد و گفت: توزیع این کالاها توسط امور پشتیبانی دام و سایر دستگاههای مربوطه بدون هیچ مشکلی در سطح استان انجام می شود.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل از تلاش های شبانه روزی رانندگان سخت کوش قدردانی کرد و افزود: صدور بارنامه برای کلیه شرکت های حمل ونقل استان از مبدا بندرامام به مقصد استان اردبیل برای کالاهای اساسی، سویا، ذرت و جو فراهم شده است.

وثوقی افزود: در راستای ترغیب رانندگان عزیز جهت اعزام به بندر امام خمینی(ره)، طبق هماهنگی های به عمل آمده با انجمن شرکت های حمل و نقل اگر راننده ای به مقصد خوزستان بار حمل نموده و از بندر امام به مقصد استان اردبیل کالای اساسی حمل نماید با ارائه بارنامه رفت و برگشت می تواند ۱۰درصد کمیسیون دریافتی شرکت از بابت رفت را بازپس گیرد.

عضو شورای اداری استان اردبیل از جابجایی یک میلیون و ۷۰۰ هزارتن کالا در ۵ ماه گذشته در استان نیز خبر داد و گفت: در مدت یادشده ۱۲۹ هزاربرگ بارنامه نیز صادر شده است.

وی بیشترین جابجایی کالای استان را مربوط به شهرستانهای اردبیل ، پارس آباد،نمین و بیله سوار دانست و فعالیت ۱۵۱ شرکت حمل و نقل کالا،مسافر و بین المللی با ۱۶ هزارو ۷۱۰ دستگاه ناوگان و ۱۴هزارو ۳۰۶ راننده پرتلاش را در استان یادآور شد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل با بیان اینکه کلیه دستورالعمل های بهداشتی به شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر ابلاغ شده خاطرنشان کرد: نظارت ویژه ای بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان های عمومی و عملکرد آنان درحال انجام است و با متخلفان در کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ طبق قانون برخورد می شود.

عضو شورای اداری استان اردبیل در تشریح پروژه های مهم حوزه راهداری افزود: یکی از این پروژه های مهم پروژه کمربندی بیله سوار است که تلاش می کنیم تا پایان امسال افتتاح شود.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با بیان اینکه تکمیل کمربندی بیله سوار به جهت قرار گرفتن در مسیر گمرک و پایانه مرزی بیله‌سوار و تردد روزانه چند صد دستگاه خودرو‌های عمومی و ناوگان حمل و نقل ضروری است گفت: عملیات اجرائی این پروژه به طول ۴ کیلومتر آغاز شده و تاکنون ۱.۸ کیلومتر آن بهسازی شده است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل تصریح کرد: پروژه کمربندی بیله سوار از میدان مرزداران تا میدان شهریار ادامه دارد و در کیلومتر‌های مختلف با رعایت اصول راهسازی، خاکبرداری و خاکریزی‌ها مطابق نقشه‌های اجرائی انجام خواهد شد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به اینکه برای اجرای این مهم ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه می‌شود گفت: این پروژه مهم در ادامه لایه‌های روسازی در عرض مناسب که بیشتر از عرض فعلی خواهد بود اجرا شده و نهایتا با اجرای دو لایه آسفالت در عرض استاندارد جاده اصلی، کیفیت سرویس و سازه جاده در حد مطلوب خواهد بود.

وثوقی اجرای پروژه پل عنبرلو در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده با پیشرفت ۷۰ درصدی از دیگر پروژه های مهم راهداری دانست وخاطرنشان کرد: پروژه پل عنبرلو در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده که این سه‌راهی ضمن اتصال شهر پارس‌آباد، روستاهای محمودآباد طالقانی، تکله‌کندی و عباس‌آباد را نیز به مغانسر متصل می‌کند.

عضو شورای اداری استان اردبیل افزود: به‌خاطر تصادفات زیاد در محل مذکور از سال ۹۸، تعریض زهکش به‌ طول ۱۰ متر، به ارتفاع ۴ متر و به دهانه ۵ متر و همچنین اصلاح واریانت جدید به طول ۲۰۰ متر، به عمق ۳ متر و به عرض ۱۲ متر اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای شمع‌ها و دیوار برگشتی زهکش این پروژه به طول ۷۰ متر و به ارتفاع ۵ متر خاطرنشان کرد: ادامه عملیات اجرای پل با تیر دال فلزی به عرض ۱۰ متر و به دهانه ۲۴ متر در حال انجام است که تاکنون جهت احداث و تعریض پل عنبرلو و بهسازی آن ۱۲ هزار میلیون ریال هزینه شده و برای تکمیل آن جهت افتتاح در هفته دولت سال جاری مبلغ ۱۰ هزار میلیون ریال اعتبار مورد نیاز است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل در خصوص اجرای پروژه زیرگذر ورودی جدید نمین که با هدف تردد آسان به شهر و کاهش مسافت و ایمن‌سازی عبور و مرور درحال انجام است تصریح کرد: عملیات آزادسازی زمین‌های واقع شده در محدوده پروژه با هزینه ای بالغ بر ۱٫۵ میلیارد تومان انجام گردیده و قراردادی به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان جهت احداث آن منعقد شده است.

وثوقی با بیان اینکه با تزریق اعتبار قابل توجه به پروژه در سال جاری حدود شش و نیم میلیارد تومن در نظر است تا پایان سال مالی یعنی تا تیرماه سال ۱۴۰۱ پروژه به اتمام برسد اظهار امیدواری کرد: با اتمام عملیات آسفالت راه انحرافی در چند روز آتی جریان ترافیک به مسیر انحرافی هدایت خواهد شد و در نظر است تا آبان ماه سال جاری با احداث زیرگذر، جریان ترافیک به مسیر اصلی برگردد.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل اجرای پروژه ۱۳ کیلومتری مسیر هشجین به سرچم را یادآور شد و گفت: از این میزان ۶ کیلومتر توسط اداره کل راهداری بصورت امانی درحال اجراست و مابقی نیز توسط پیمانکار تکمیل می شود.

وی با اشاره به افتتاح ۲۱ پروژه راهداری وحمل ونقل جاده ای با اعتباری بالغ بر ۵۶۷ میلیارد ریال گفت: این پروژه ها شامل ۵۸ کیلومتر لکه گیری،روکش آسفالت بهسازی راههای اصلی ، فرعی و روستایی – حذف و اصلاح ۳ نقطه حادثه خیز – احداث مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی ساوالان در محور اهر مشکین شهر و ایجاد سیستم های روشنایی نقطه ای در تقاطع قره آغاج انگوت و سه راهی فرودگاه پارس آباد است.