رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل گفت: نمایندگان استان و استاندار اردبیل باید دستگاه‌های اجرایی را موظف کنند تا بدهی خود را به شهرداری پرداخت کنند.

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، علیرضا غریبی در نشست اعضای شورای شهر با بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس اظهار کرد: در حال حاضر نه تنها اختیارات شوراهای شهر کافی به نظر نمی‌رسد بلکه در بسیاری از حوزه‌ها این اختیارات محدود و حتی گره‌گشای مشکلات نیز نیست.
وی خاطرنشان کرد: برخلاف قوانین مصوب و مصرح در عمل اختیارات شوراها بسیار ناچیز بوده و در کنار این محدودیت برخی کارشکنی‌ها نیز سبب شده تا شورای شهر به تناسب جایگاه قانونی خود نتواند به وظایف خطیر خود به درستی عمل کند.
رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل گفت: به رغم این محدودیت‌ها کارهای خوبی با پیگیری و تلاش شورا و شهرداری در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در شهر اردبیل انجام شده که این اقدامات شاخص و موثر در مسیر جلب رضایت مردم محسوب می‌شوند.
غریبی بیان کرد: به رغم تلاش شورا و شهرداری به نظر می‌رسد برخی دستگاه‌های اجرایی در استان نه تنها پاسخگوی منتخبین مردم در شورا نیستند بلکه وظیفه خود را به گردن شورا می‌اندازند در حالی که انتظار می‌رود دستگاه‌های مختلف اجرایی به ویژه دستگاه‌های خدمات‌رسان با حضور در پارلمان محلی در کنار پاسخ به نمایندگان مردم عملکرد خود را به شکل شفاف و روشن تبیین و تشریح کنند.
وی افزود: بعد از انتخابات شورای پنجم منتخبین مردم در دفتر بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس حضور یافته و مصرانه خواستند تا با توجه به وضعیت درآمدی شهرداری دستگاه‌های اجرایی و دولتی بدهی خود را به شهرداری پرداخت کنند ولی با گذشت بیش از 15 ماه این خواسته عملیاتی نشده است.
رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل گفت: نمایندگان مردم استان در مجلس با همراهی سایر نمایندگان باید قوانینی را به تصویب برسانند تا در کنار حمایت از شهرداری با تزریق منابع دولتی دستگاه‌های اجرایی مکلف به پرداخت بدهی خود باشند که در همین شهر اردبیل بین 10 تا 100 میلیارد تومان بدهی دستگاه‌های اجرایی را به شهرداری شاهد هستیم.
غریبی ادامه داد: متاسفانه هیچگونه همکاری و مساعدت در پرداخت این بدهی‌ها انجام نمی‌شود و مسئولان شهرداری به خاطر پرداخت نشدن این بدهی‌ها مجبور هستند از منابع درآمدی مردم بخش عظیمی از هزینه‌های خود را تامین کنند.
وی ضرورت پیگیری یک پروژه اساسی را در شهر اردبیل با کمک نمایندگان شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین یادآور شد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود نمایندگان با تامین اعتبار این پروژه از محل بودجه دولتی این پروژه شاخص شهری را در اردبیل با همکاری شهرداری به انجام برسانند.
عضو شورای شهر اردبیل همچنین ضرورت تصویب قانون مدیریت واحد شهری را در مجلس یادآور شد و اظهار کرد: به رغم آنکه در دوره‌های قبلی این لایحه در مجلس مورد بی‌توجهی قرار گرفته در این دوره انتظار می‌رود با مساعدت نمایندگانی همچون مهندس بدری که خود از جنس مدیریت شهری است شاهد تصویب نهایی و عملیاتی شدن مدیریت یکپارچه شهری باشیم.
غریبی اظهار امیدواری کرد؛ با تصویب قانون مدیریت شهری عرصه خدمت‌رسانی به مردم تسریع شده و بستر یک تحول اساسی را شاهد باشیم.

  پرینت
شناسه خبر : 535 | تاریخ انتشار : 26 آبان 1397 - 13:22 | 69 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :