سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: با مراجعه فردی به پلیس فتا و طرح شکایت در خصوص اینکه شخصی با استفاده از شماره تلفن بنده در برنامه روبیکا اقدام به ایجاد صفحه‌ نموده و تصاویر مبتذل بارگذاری می‌کند که موجب آبروریزی من شده است. مورد، تشکیل پرونده و در دستور کار پلیس قرار گرفت.

به گزارش شیوابیان،سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: با مراجعه فردی به پلیس فتا و طرح شکایت در خصوص اینکه شخصی با استفاده از شماره تلفن بنده در برنامه روبیکا اقدام به ایجاد صفحه‌ نموده و تصاویر مبتذل بارگذاری می‌کند که موجب آبروریزی من شده است. مورد، تشکیل پرونده و در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: کاراگاهان پرونده با فعالیت در پیام‌رسان روبیکا و بررسی‌ها و استعلامات لازم و اقدامات فنی صورت گرفته آی‌پی‌های ورود استخراج و نهایتا متهم شناسایی شد.

سرهنگ قهرمان طالع اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، نامبرده به پلیس فتا احضار و پس از تحقیقات لازم و انجام اقدامات تکمیلی پرونده، در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل توصیه کرد: مسئولیت و عواقب استفاده از شبکه‌های اجتماعی به عهده شخص صاحب شماره تلفن همراهی که با آن به این شبکه متصل شده‌اند، می‌باشد. بنابراین به همه کاربران توصیه می‌کنیم که جهت استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها شخصا اقدام نموده و رمزهای عبور خود را در اختیار سایرین قرار ندهند.

این مقام انتظامی در پایان گفت: کاربران اینترنت برای ارتباط‌گیری و گزارش موارد مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند به آدرس سایت پلیس فتا www.cyberpolice.ir قسمت مرکز فوریت‌های سایبری مراجعه و یا با شماره تماس این مرکز ۰۹۶۳۸۰ تماس حاصل کنند.

  پرینت
شناسه خبر : 8448 | تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1401 - 11:38 | 39 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :