اردبیل- بیله سوار مغان- فرمانده حوزه بسیج شهید دستغیب جعفرآبادمغان از غربال‌گری۱۳۰۰ نفر از جمعیت جعفرآبادمغان در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

شیوا بیان، سرهنگ پاسدار محمد بیگ زاده در جلسه پدافند اجرایی طرح غربالگری جعفرآبادمغان عنوان کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور کنترل و مدیریت بیماری کووید ۱۹ با مشارکت دستگاه‌های دولتی، سپاه در جعفرآبادمغان اجرا می‌شود.

به گزارش شیوا بیان، اسماعیل آذرمی/ سرهنگ پاسدار محمد بیگ زاده گفت: از زمان اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تا به امروز ۱۳۰۰ نفر از جمعیت به صورت محله‌محور و خانه به خانه غربالگری شده‌اند که از این تعداد حدود ۴۰ نفر افراد مشکوک به کرونا شناسایی شده بودند.

فرمانده حوزه شهید دستغیب جعفرآبادمغان گفت: هدف این طرح شناسایی، غربالگری و قرنطینه افراد مبتلا به ویروس کرونا است تا به نوعی بتوانیم با درمان خانگی و رعایت قرنطینه جهت قطع انتقال زنجیره این بیماری در کاهش بیماران در بیمارستان باشیم.

بیگ زاده از فعالیت ۴۸ تیم نظارتی از بسیجیان در راستای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و افزود: ۱۲۰ نفر از بسیجیان در قالب تیم‌های ۲ نفره در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جهت غربالگری و شناسایی افراد مبتلا به کرونا سازماندهی شده است.

لاله کارگر رئیس مرکز بهداشت و درمان جعفرآبادمغان نیز در این جلسه از گسترش ایستگاه‌های سیار تست کرونا در جعفرآبادمغان خبر داد، گفت: بیماران کرونایی با کیت تشخیصی سریع شناسایی شده اند.

وی با اشاره به این‌که نتایج اعمال محدودیت‌های کرونایی و اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در جعفرآباد را در تغییر وضعیت شاهد بودیم، اظهار کرد: از ۱آذرماه تاکنون از آمار بیماران کرونایی در حال بستری در بیمارستان کاهش یافته است و به عبارتی آمار بستری روزانه بیماران کرونایی از ۱۰ نفر به حدود ۲,۳ نفر روند کاهشی را دنبال می‌کند.

رئیس مرکز بهداشت و درمان جعفرآبادمغان افزود: خوشبختانه آمار ترخیص بیماران کرونایی در کاهش چشمگیری داشته تاکنون فوتی ناشی از ابتلاء به کرونا در جعفرآبادمغان همچون قبل این تاریخ نبود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان جعفرآبادمغان با بیان اینکه آمار جان ‌باختگان کرونایی کاهش یافته، افزود: در مرحله نخست تحویل کیت‌های تشخیصی سریع کرونا؛ ۵۰۰ کیت تشخیصی به جعفرآبادمغان تحویل داده شد.

کارگر تاکید کرد: تیم های سیار تست کرونایی تشکیل شده تا بیشتر از قبل بتوانیم افراد مبتلا به ویروس کرونا را شناسایی و مرحله قرنطینه را جهت قطع زنجیره انتقال این بیماری اعمال کنیم؛ این در حالی است که از مجموع نمونه‌گیری از ۴۰۰ شهروند در سطح شهر بیش از ۲۱۸ کرونایی را شناسایی کردیم که به عبارتی ۳۰ درصد از افراد به کرونا مبتلا بودند.

وی گفت: هر اندازه که غربالگری جمعیت شهری و روستایی سرعت گیرد همان اندازه می‌توانیم افراد مبتلا را از جمعیت جدا و از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کنیم.

خبرنگار افتخاری: مهرداد عاصمی

  پرینت
شناسه خبر : 2560 | تاریخ انتشار : 06 بهمن 1399 - 15:20 | 363 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :