در دیدار رئیس کل دادگستری و مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل برضرورت اهمیت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در حوزه فعالیت های سلامت محور دامپزشکی تاکید شد

به گزارش شیوابیان،در دیدار رئیس کل دادگستری و مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل
برضرورت اهمیت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در حوزه فعالیت های سلامت محور دامپزشکی تاکید شد
همزمان با اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی در عید نوروز مدیر کل دامپزشکی استان به همراه جمعی از مدیران ستادی و فنی با حضور در دفتر رئیس کل دادگستری در خصوص اجرای بهینه طرح نظارت بهداشتی دامپزشکی و پشتیبانی دستگاه قضایی از دامپزشکی در مبارزه با متخلفین حوزه سلامت و بهداشت عمومی جامعه دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان؛ حجت الاسلام والمسلمین حسین کثیرلو در این دیدار به اهمیت سلامت مردم هم در حوزه تامین امنیت غذایی و هم در حوزه بهداشت عمومی جامعه اشاره کرد و گفت اهمیت فعالیت های دامپزشکی به عنوان یکی از دستگاههای خدمات رسان حوزه سلامت باید به طرق مختلف به مردم بازگو شود و نقش روابط عمومی ها در این راستا بسیار مهم و تعیین کننده است.
رئیس دادگستری استان گفت علیرغم نقش مهمی که دامپزشکی در حوزه تضمین سلامت مواد غذایی دارد متاسفانه مظلوم و از دید جامعه مغفول است.
کثیرلو بر اهمیت اطلاع رسانی فعالیت ها و عملکرد دستگاههای اجرایی علی الخصوص دامپزشکی هم از طریق صدا و سیما بعنوان یک رسانه پرمخاطب استانی و هم از طریق شبکه ها و فضای مجازی تاکید کرد و افزود لازم است مدیران استانی و سازمانی در این فضا حضور کامل و مستمر داشته و از پیشنهادات، اطلاعات و اخبار مرتبط در زمینه مسئولیت خود مطلع باشند.
رئیس کل دستگاه قضایی استان بار دیگر نقش روابط عمومی دستگاهها در گزارش دهی و اطلاع رسانی فعلیت ها را برجسته خواند و با تاکید بر تعامل کاربردی و همکاری سازنده دستگاههای اجرایی گفت همه ما در قبال مردم متعهد و مسئولیم و باید وظیفه خود را بشناسیم و به وظایف خود عمل نموده و با هدف مرتفع نمودن مشکلات مردم وارد عمل شویم.
رئیس کل دادگستری استان یادآور شد در کنار قوه قهریه به عنوان یک دستگاه بازدارنده تخلفات بهداشتی، باید به مقوله فرهنگ سازی توجه بیشتری شده و فرهنگ صحیح مصرف فراورده های خام دامی سالم و بهداشتی در جامعه نهادینه شود گفت با بازگو نمودن مکرر تبعات کشتار غیر مجاز در جامعه قبح مسئله برای مردم آشکار و بازدارنده می شود و مردم خود بخود از خرید گوشت های قاچاق خودداری می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین کثیرلو در پایان ضمن عرض خداقوت به مجموعه کارکنان دامپزشکی در اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی خاطر نشان کرد دستگاه قضایی در خدمت دامپزشکی است و انتظار است دامپزشکی تمامی حوزه های سلامت مواد غذایی را با دقت بیشتری رصد و پایش نماید.
در این دیدار مدیر کل دامپزشکی استان از حمایت های بی دریغ دستگاه قضایی در مبارزه با کشتار غیر مجاز در برخی از محورهای مواصلاتی و حاشیه ها شهر ها و کاهش محسوس آن به دنبال ورود جدی دستگاه قضایی قدردانی کرد.
دکتر بهلول تکلوی همچنین گزارشی جامع از عملکرد دامپزشکی استان و اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی در عید نوروز ارائه و با اشاره به مشکلات پیش روی دامپزشکی که گاها باعث ایجاد مشکل و وقفه در تحقق اهداف بهداشتی می شود افزود اداره کل دامپزشکی استان از ۱۴ اسفند سال گذشته به حال آماده باش کامل بوده و با تجهیز و ساماندهی ۲۸ اکیپ ثابت و سیار اقدام به تشدید بازرسی از اماکن تحت پوشش نظیر کشتارگاههای دام و طیور، سردخانه ها، کارگاههای بسته بندی فراورده های خام دامی، قصابیها، مرغ و ماهی فروشیها و … نموده است و ماحصل اجرای این طرح تا به امروز ضبط و امحاء ۶۵۰۰ کیلوگرم فراورده های خام دامی آلوده و غیر بهداشتی و خروج آن از چرخه مصرف و تشکیل ۲۱ پرونده قضایی و ارسال به مراجع قضایی است.
دکتر تکلوی در عین حال یاد آور شد اجرای این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

  پرینت
شناسه خبر : 7299 | تاریخ انتشار : 08 فروردین 1401 - 20:16 | 221 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :