رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: پزشکان اردبیل در نصب کارت خوان رتبه دوم کشور را کسب کرده اند . به گزارش سایت خبری «شیوا بیان» سیدحامد حاتمی اظهار داشت: واحد رسیدگی به اسناد پزشکی بازرسی های محسوس و غیر محسوس را در برنامه های خود قرار داده و […]

رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: پزشکان اردبیل در نصب کارت خوان رتبه دوم کشور را کسب کرده اند .

به گزارش سایت خبری «شیوا بیان» سیدحامد حاتمی اظهار داشت: واحد رسیدگی به اسناد پزشکی بازرسی های محسوس و غیر محسوس را در برنامه های خود قرار داده و تاکنون 2 هزار 200 مورد بازرسی انجام شده است.

وی افزود: نسخ الکترونیکی از چهار سال پیش کلید خورده است و استان اردبیل توانسته از تیرماه سال گذشته تا کنون در مراکز طرف قرارداد به بالای 90 درصد برساند.

رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی استان اردبیل در پاسخ به این سوال که مزایای این طرح برای بیمه شدگان چیست گفت: با راه اندازی نسخه های الکترونیکی تمامی داروها مورد تجویز پزشک در یک بانک اطلاعاتی گسترده ذخیره می شود و می توان اشتباهات ، تکرار و تعدد داروهای مورد تجویز را به راحتی مشاهده کرد.

سید حاتمی تصریح کرد: 90 الی 95 درصد هزینه های بیماری های خاص توسط بیمه اعمال می شود تا خانواده بیماران در تامین هزینه ها به مشکل نخوردند.

وی در خصوص قاچاق دارو در استان اردبیل گفت:  قاچاق دارو معمولا از مبادی نسخه ای اتفاق نمی افتد و در صورت اتفاق نیز چشمگیر نیست و بیشتر غیر از این مبادی صورت می گیرد.

رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: پزشکان استان اردبیل در نصب کارتخوان  رتبه دوم کشور را کسب کرده اند و بیش از ۹۵ درصد تولید نسخه‌ها پزشکی در مراکز خصوصی استان، بصورت نسخه الکترونیک انجام می‌شود.

سید حامدی اظهار داشت: شماره تماس ۳۳۳۹۴۰۳۸ واحد بازرسی اداره، جهت دریافت شکایات مردمی است.

انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 702 | تاریخ انتشار : 01 دی 1398 - 8:49 | 308 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :