رئیس کل دادگستری استان اردبیل با تاکید بر حفظ کرامت انسانی ارباب رجوع توسط دستگاه های اجرایی, گفت: حفظ شأن مراجعین از مبانی بنیادین و اصول حاکمیتی است.

به گزارش شیوا بیان, ناصر عتباتی در جلسه هیات نظارت بر حقوق شهروندی که به منظور بررسی عملکرد این هیات در محل دادگستری استان برگزار شد، عنوان کرد: توجه جدی به حقوق شهروندی و حفظ شأن و کرامت انسانی مراجعین از مبانی بنیادین و اصول حاکمیتی است که دستگاه های اجرایی ملزم به رعایت آن هستند.

 وی در این جلسه ضمن تشریح اهمیت و مبانی قانونی و شرعی حفظ حقوق شهروندی, تاکید کرد: هرگونه اقدام و حرکت ناشایست در مواجهه با مراجعین هر چند کم و ناچیز، به هیچ عنوان قابل قبول نیست چرا که حتی یک مورد آن موجب تغییر نگرش مردم نسبت به عملکرد تمامی آن مجموعه می گردد؛ بنابراین همه مسئولان و خدمتگزاران باید مواظب باشند تا کوچکترین نارضایتی دراین خصوص اتفاق نیافتد.

به گزارش شیوا بیان، تعیین تکلیف وسائط نقلیه اعم از خودروها و موتور سیکلت های توقیفی و اتخاذ تصمیمات لازم قانونی برای این وسائط و نیز قاعده مند کردن توقیف ها و تعیین مهلت برای تعیین تکلیف آن از دیگر تأکیدات رئیس کل دادگستری استان در این جلسه بود.

  پرینت
شناسه خبر : 2659 | تاریخ انتشار : 03 اسفند 1399 - 16:40 | 145 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :