اردبیل- رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: کاربران نباید در مراکز عمومی نظیر کافی‌نت‌ها یا مکان‌هایی که اینترنت رایگان در اختیار شما می‌گذارند و از امنیت آن اطمینان کافی ندارید وارد اینترنت بانک یا موبایل بانک خود شوند.

به گزارش شیوا بیان, سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: عدم رعایت نکات امنیتی در خدمات بانکداری الکترونیک از سوی بانک‌ها، مؤسسات و کاربران، زمینه سرقت موجودی حساب‌ها را برای فرد کلاهبردار فراهم می‌کند.

وی افزود: کاربران اینگونه خدمات باید در تخصیص کلمه عبور به مواردی همچون استفاده از کاراکترهای ترکیبی، بزرگ و کوچک و علائم مختلف، عدم استفاده از اسامی و اعداد خاص، تغییر دوره‌ای آنها، عدم استفاده مجدد از رمزی که قبلاً به کار برده شده، عدم استفاده از رمز یکسان برای بانک‌های متفاوت، عدم یادداشت موارد و به همراه داشتن آنها، عدم ذخیره‌سازی در مرورگرها و عدم استفاده از رمز عبور پیش‌فرض دقت کنند. 

رئیس پلیس فتا استان اردبیل به شهروندان توصیه کرد: تا جایی که امکان دارد کاربران نباید در مراکز عمومی نظیر کافی‌نت‌ها یا مکان‌هایی که اینترنت رایگان در اختیار شما می‌گذارند و از امنیت آن اطمینان کافی ندارید وارد اینترنت بانک یا موبایل بانک خود شوند، از پاسخ به ایمیل‌های مشکوک ارسالی به نام بانک خودداری کنند. 

این مقام مسئول ادامه داد : هنگام واردکردن آیتم‌های ورود به بانک مراقب باشید تا کسی شما را دید نزند، مشخصات ورود به صفحه خود را به‌ هیچ‌وجه در اختیار دیگران قرار ندهید، پیامک برداشت و واریز به‌حساب خود را فعال کنید، از افزونه‌ها و برنامه‌های امنیتی مثل ضد فیشینگ استفاده کرده و همچنین به‌ هیچ‌وجه در هنگام استفاده از بانکداری آنلاین VPN خود را روشن نکنید.  

سرهنگ علی قهرمان طالع گفت: کاربران باید برای دریافت موبایل بانک حتماً به وب‌سایت و یا خود بانک مراجعه و همچنین می‌توانند از وبگاه پلیس فتا برای ورود به اینترنت بانک استفاده کنند؛ هموطنان می‌توانند در صورت مشاهده صفحات و برنامه‌های مشکوک آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

  پرینت
شناسه خبر : 2344 | تاریخ انتشار : 14 دی 1399 - 19:22 | 447 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :