استاندار اردبیل گفت: ایجاد ۱۰ هزار شغل واقعی و پایدار بخش عظیمی از مشکلات بیکاری استان اردبیل را برطرف می‌کند.

به گزارش شیوابیان:سید حامد عاملی شامگاه امروز در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف از سوی بخش خصوصی و دولت انجام می‌شود و وظیفه اعضای این کارگروه رصد و پیگیری فعالیت‌های سرمایه گذاران است چرا که صرفا با صدور مجوز، اشتغال ایجاد نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نتیجه این جلسات باید به نفع مردم باشد، افزود: برای سال آینده کلیه دستگاه‌های اجرایی باید طرح‌های جدید با ایده‌های نو به منظور افزایش اشتغال پایدار ارائه و این طرح‌ها را به نتیجه برسانند تا تعهد اشتغال به معنای واقعی محقق شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه با ایجاد ۱۰ هزار شغل واقعی و پایدار بخش عظیمی از مشکلات بیکاری برطرف می‌شود، ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه اشتغال در حوزه‌های گردشگری، صنعت، خدمات و کشاورزی با ایده‌های جدید و طرح‌های قابل اجرا با رویکرد اشتغال در جلسه حضور یابند و در این جلسات رفع موانع و تصمیم‌گیری جهت تعیین تکلیف پروژه‌های راکد و غیر فعال با محوریت معاونت اقتصادی طرح و بررسی شوند.

عاملی بیان کرد: ارزیابی و رصد، یکی از وظایف کارگروه اشتغال و مبنای پیگیری‌ها همان رصدهای سرمایه‌گذاری است که سند اشتغال نیز بر اساس آن صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: زمینه‌های سرمایه‌گذاری و طرح‌های جدید برای کلیه دستگاه‌های اجرایی باید از خروجی این جلسات باشد و برمبنای ایده‌های جدید و احصای مشکلات، پایه اشتغال سال آینده نیز پی ریزی می‌شود.

رییس کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: اگر بخشی از ظرفیت‌ها و پروژه‌های در دست اجرا  به نتیجه برسد قطعا بیش از ۱۰ هزار شغل پایدار با درآمد ثابت و پایدار ایجاد خواهد شد.

تعداد تعهد اشتغال استان اردبیل بیش از ۱۷هزار نفر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم در ادامه جلسه اظهار کرد: تعهد اشتغال استان اردبیل در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۷هزار و ۶۱۷ نفر است که تحقق کامل آن توسط دستگاه‌های اجرایی دخیل پیگیری خواهد شد.

وی افزود: مبنای اشتغال ایجاد شده سامانه اشتغال و رصد است که ضروری است دستگاه‌های اجرایی تعداد اشتغال پایدار ایجاد شده را در این سامانه ثبت یا بروزرسانی کنند.

  پرینت
شناسه خبر : 4206 | تاریخ انتشار : 09 آذر 1400 - 9:02 | 165 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :