نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: 23 روستای شهرستان خلخال با مشکل آب روبه‌رو است و برخی از روستاها حتی برای وضو هم آب ندارند.

 

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز بشیر خالقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مشکل کم‌آبی در روستاهای خلخال واقعیت دارد و هم اکنون در 23 روستا مشکل آب شرب داریم.
وی با اشاره به وضعیت کم‌آبی در روستاهای بخش خورش رستم و به ویژه منامن گفت: روستاییان محروم خلخالی در روستاها نیازمند آب شرب سالم و بهداشتی هستند و اگر گاه در تریبون‌های مختلف اعلام می‌کنیم روستایی آب برای وضو ندارد این حقیقت است.
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نبود آمایش‌های سرزمینی در استان اردبیل در بحث ایجاد زیرساخت‌ها و تصمیم‌های عجولانه در این خصوص تصریح کرد: اگر امروز مردم با خسارت‌های میلیونی متضرر می‌شوند پاسخگو کیست؟ اینکه با برنامه‌ریزی نادرست در مکان‌یابی فرودگاه اردبیل و پروازها به تأخیر می‌خورد و همه مردم را به ستوه آورده است حقیقت دارد و باید مشکلات این حوزه که سرمایه‌گذاری عظیمی نیز داشته است حل شود.
وی با اشاره به مناطق پرآب در اردبیل از جمله شمال استان گفت: شاید اگرپتروشیمی اردبیل در مکان‌یابی اولیه در مناطق پرآب کنگ زنی و ایجاد می‌شد اکنون با این مشکل مواجه نبود و زیرساخت‌هایی که نیازمند آب فراوان برای راه‌اندازی این واحدها است حتما باید با دقت مورد بررسی قرار می‌گرفت.
سید محمد دیباج لطیفی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، در خصوص مشکلات آب روستاها  ضمن تأیید کم آبی و مشکلات اهالی در  23 روستا در حوزه آب شرب روستایی گفت: ما با حضور در روستاها مشکلات حوزه آب شرب را از نزدیک  بررسی کردیم و با قبول این واقعیت که مشکل آب و منابع آبی محدود در روستاها وجود دارد در صدد حل مشکلات اهالی روستاها در تمامی بخش‌های شهرستان خلخال هستیم که به لحاظ مشکلات عظیم اهالی در بخش خورش‌رستم اولویت برنامه‌ریزی برای حل مشکل روستاهای این بخش است.
وی ادامه داد: در بعضی روستاها آب در منابع ذخیره آب روستا موجود بوده و اهالی اقدام به خرید تانکرهای بزرگ و ذخیره در داخل خانه‌ها کرده‌اند که بعضا ذخیره‌سازی روزانه آب در تانکرهای خانگی کوچک از منبع اصلی آب روستا موجب نارضایتی و نرسیدن آب به سایر اهالی می‌شود که از روستاییان خواهشمندیم در حد امکان  با صرفه‌جویی در مصرف سایر روستاییان را در استفاده از این نعمت الهی بهره‌مند سازند.
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی خلخال بیان کرد: در برخی روستاهای شهرستان خلخال متأسفانه مشکل معرفی منابع آبی همچون چشمه‌ها و چاه‌های قدیمی آب و قناتها ‌وجود دارد و بعضا چشمه‌های قدیمی خشک و اکنون استفاده‌ای برای اهالی ندارد اما شرکت آب و فاضلاب روستایی خلخال در تلاش است با مطالعات انجام گرفته در روستاها، همکاری اهالی و معرفی منابع آبی در کنار روستاها با خدمت‌رسانی به این اهالی در انتقال آب از طریق شبکه لوله‌کشی و ساخت مخازن ذخیره آب برای روستاهای کم آب اقدام کند.
انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 397 | تاریخ انتشار : 18 آبان 1397 - 9:15 | 106 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : فارس