رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان اردبیل گفت:۵۳ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی شهرستان اردبیل در ۷ ماهه گذشته روکش آسفالت شده است.

به گزارش شیوابیان، رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان اردبیل گفت:۵۳ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی شهرستان اردبیل در ۷ ماهه گذشته روکش آسفالت شده است

بهرام خیاوی با بیان اینکه در جهت ارتقای ایمنی راهها، ۱۲۹ کیلومتر از شیب شیروانی راه‌ها توسط راهداران اصلاح شده گفت: در مدت یاد شده ۲۰ هزار متر مربع رفع چاله و همچنین ۱۴ هزار متر مربع نیز قشر رگلاژی اجرا شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان اردبیل در بازدید از محور اردبیل- خلخال خط کشی ۲۹۵ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی این شهرستان را در ۷ ماهه گذشته یادآور شد و گفت: در این مدت ۹۴۰ کیلومتر از کانال‌های طرفین راه توسط راهداران اصلاح و بازسازی شده است.

خیاوی در ۷ ماهه گذشته از تسطیح و رگلاژ ۳ هزارو ۲۰۰ کیلومتر از حریم راه‌ها و جاده شنی این شهرستان خبرداد و تصریح کرد: راهداران ۲۳ هزار متر مکعب از شانه راه و راه‌های شنی شهرستان اردبیل را شن ریزی انجام داده اند.

او با اشاره به اینکه با هدف آگاهی دهی به رانندگان ۵۲۹ متر مربع تابلو‌های اطلاعاتی در محور‌های مواصلاتی شهرستان اردبیل نصب شده گفت: در جهت ملزم کردن رانندگان به رعایت قوانین راهور ۲ هزار عدد تابلو‌های الزامی در راه‌های این شهرستان تهیه و نصب شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان اردبیل رنگ آمیزی، اصلاح، تهیه و نصب بیش از ۵۰۰ عدد سرعتکاه آسفالتی، مجازی و پلاستیکی را توسط راهداران در راه‌های شهرستان اردبیل یادآور شد و اظهار کرد: در جهت جلوگیری از پرت شدن وسایط نقلیه ۲ هزار عدد دپوی خاکی در دماغه‌ها ونقاط پربرخورد نیز ایجاد شده است.

خیاوی نصب ۷۰۰ متر حفاظ در پرتگاه‌ها و آبرو‌ها و رفوژ میانی، تهیه و نصب ۶۴۰ عدد بازتاب، شستشوی ۳۱ هزار عدد علائم به صورت مستمر، بازدید و ثبت بی ام اس پلها، پاکسازی سطح جاده از آثار لاشه حیوانات به تعداد ۸۷۲ مورد، تعمیرات ابنیه فنی و پل‌ها به تعداد ۲۲ دستگاه و زهکشی و دراواسیون ۱۹۵ متر مکعب از پل‌های بزرگ را از دیگر اقدامات مهم راهداران شهرستان اردبیل در ۷ ماهه گذشته برشمرد.

او در ۷ ماهه گذشته اصلاح هزار و ۴۰۰ کیلومتر از تابلو‌های انتظامی را در شهرستان اردبیل یادآور شد و تصریح کرد: در مدت یاد شده راهداران بیش از ۶۰۰ عدد بازتاب ایمنی در جاده‌های این شهرستان نصب کرده اند.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان اردبیل با بیان اینکه راهداری شهرستان اردبیل مسئولیت نگهداری از ۹۴.۳ کیلومتر بزرگراه، ۵۴.۸ کیلومتر راه اصلی- شریانی، ۳۶۹.۸ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۵۸ کیلومتر راه شوسه شنی، ۸۱.۰۹ کیلومترخاکی و ۷۷.۱ کیلومتر راه فرعی پرترافیک (اردبیل – آبی بیگلو، اردبیل – کورائیم، اردبیل جاده قدیم مشگین شهر) را برعهده دارد گفت: این شهرستان به دلیل وجود راه‌های توریستی از جمله سردابه و ارجستان، آلوارس، پیست اسکی و جاده دریاچه نئور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  پرینت
شناسه خبر : 9672 | تاریخ انتشار : 11 آبان 1401 - 19:18 | 37 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :