شیوا بیان- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: در راستای رونق بخشی به صنعت فرش دستبافت استان و به منظورحمایت از ایده های نو، رویداد استارت آپ‌ فرش دستبافت در استان اردبیل برگزار می شود.

به گزارش شیوا بیان، محمد اهلی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل  در این باره گفت: محمد اهلی عنوان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی به عنوان راهبر اصلی اجرای خوشه‌های صنعتی، از برگزاری همه استارت آپ های صنعتی و مرتبط با خوشه های صنعتی استان حمایت مالی می کند که حمایت از برگزاری استارت آپ فرش نیز در همین راستا خواهد بود.

وی هدف از اجرای خوشه های صنعتی را تقویت ارتباط، شبکه سازی و همکاری اعضای خوشه با یکدیگر دانست و افزود: برای حمایت و ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی، تاکنون سه خوشه صنعتی فرش، پلاستیک و لبنیات در سطح استان به مرحله اجرا در آمده است و مطالعات امکان سنجی 12 خوشه صنعتی دیگر نیز در دست اقدام است.

اهلی یکی دیگر از مزیت های اجرای خوشه‌های صنعتی را تجمیع و هماهنگی فعالیت بنگاه های اقتصادی در کنار هم برشمرد و افزود: با اجرای خوشه‌های صنعتی، حلقه‌های مفقوده زنجیره ارزش صنایع و خدمات نمایان شده و حمایت از شکل گیری و توسعه ارائه دهندگان خدمات کسب و کار تسهیل خواهد شد.

وی برگزاری رویدادهای استارت آپی را از جمله برنامه‌هایی دانست که به طور جد در شرکت شهرک‌های صنعتی دنبال می شود که برگزاری این رویدادها نقش بسزایی در بهبود فن آوری در فرایند تولید در پی خواهد داشت.

اهلی از استارت‌آپ‌ها و صاحبان ایده و فکر نو در حوزه فرش دستبافت دعوت کرد تا ایده‌های خود را برای توسعه، تولید، فروش و صادرات فرش دستباف ارائه دهند.

  پرینت
شناسه خبر : 1446 | تاریخ انتشار : 11 آبان 1399 - 10:46 | 207 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :