اهدف معرفی محصولات شرکت دانش‌بنیان آژیانه رویداد نیوزدی در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل با حخضور جمعی از خبرنگاران برگزار شد.

به گزارش شیوابیان،رئیس هیئت‌مدیره شرکت دانش‌بنیان آژیانه اردبیل از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل در این رویداد گفت: این شرکت ابتدا فعالیت خود را در بخش کشاورزی در شهر اردبیل آغاز کرد اما با گذشت زمان، کسب تجربه و با در اختیار داشتن چندین متخصص در سطح استان و حتی کشور فعالیت اصلی خود را متمرکز بر گیاهان دارویی نمود که اکنون به لطف پروردگار و با حمایت مرکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل و با بهره گیری از علم اساتید برجسته به نتایج ارزنده ای در جهت تهیه و تولید مواد اولیه طب سنتی و به خصوص داروهای وابسته گیاهان دارویی به کمک متابولیت های ثانویه و با استفاده از فناوری نانو رسیده است.

محمود خروشی با بیان اینکه این شرکت دانش بنیان با مسئولیت محدود است، ادامه داد: شرکت دارای پروانه تحقیق و توسعه و تاسیس از وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و عضو رسمی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اردبیل می باشد که نسبت به راه اندازی مرکز خدمات کشاورزی هم اقدام کرده و در حل ارائه خدمات هستیم.

وی افزود: موضوع اصلی فعالیت این شرکت تهیه و تولید مواد اولیه و دارویی وابسته به گیاهان دارویی به کمک متابولیت های ثانویه با استفاده از فناوری نانو است و در کنار آن تهیه و تولید اسانس، عصاره و روغنهای گیاهی، تهیه و تولید متابولیت های ثانویه و تهیه و تولید داروهای گیاهی اعم از پماد، لوسیون، شربت، قرص، اسپری نیز در دستور کار قرار دارد.

خروشی با اشاره به اینکه این شرکت در حال تحقیق بر روی سه محصول دارویی می باشد، تصریح کرد: یکی از محصولات این شرکت قطره ضدسینوزیت دامپرلی است که برگرفته از گیاهان دارویی از جمله سیاهدانه، رزماری و زیتون است که دارای خاصیت ضدمیکروبی و ضدباکتریایی بوده و موجب گشادی رگ‌ها، رفع احتقان، خلط‌آوری و دفع عفونت و در نهایت موجب تخلیه سینوس‌ها از عوامل بیماری‌زا می‌شود و می‌تواند برونش‌ها را از بازگشت سه باکتری مهم عامل عفونت مصون نگه دارد

وی با بیان اینکه دامپرلی را می‌توان بدون شک یک محصول بی‌رقیب برای درمان سینوزیت دانست، اظهار داشت: قطره دامپرلی به مدت ۶ ماه از استقرار و ورود میکرو ارگانیسم‌های عامل سینوزیت جلوگیری می‌کند.

خروشی با اشاره به اینکه کپسول ضدالتهاب استخوان زینکوپر از دیگر محصولات این شرکت است، تصریح کرد: کپسول زینکوپر یکی از مکمل‌های قدرتمند جهت رفع التهابات مفاصل و دارای منشأی کاملاً گیاهی و طبیعی است.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت دانش‌بنیان آژیانه اردبیل بیان کرد: کپسول زینکوپر علاوه بر اینکه دارای آثار قدرتمندی در زمینه برطرف‌کردن التهابات مفاصل است، اثرات آلاینده‌ها بر سلول‌ها را نیز کاهش می‌دهد و به حفظ تعادل سلولی کمک می‌کند.

وی افزود: این محصول دارای منشأ کاملاً گیاهی است و از عصاره‌های زردچوبه، زنجبیل، فلفل سیاه و شیرین‌بیان ساخته شده است.

در ادامه معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه هدف از برگزاری چنین رویدادهایی معرفی دستاوردهای واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد می باشد، خاطرنشان کرد: رویداد نیوز دی برای واحدهای فناوری که به مرحله‌ای از رشد رسیده‌اند که محصول آنها در حال اخذ مجوزهای مرتبط هست برگزار خواهد شد تا از ظرفیت رسانه‌ها و اصحاب خبر و فرهنگ،  برای معرفی محصولاتی که عمدتاً دارویی و در حوزه گیاهان دارویی هستند، استفاده کنیم.

مهران محمدی با اشاره به اینکه ۱۸ واحد فناور و یک هسته دانش آموزی در مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل مستقر است، ادامه داد: دو مورد از این شرکت‌ها دانش بنیان و یک مورد به شرکت خلاق تبدیل شده است.

 وی به ثبت ۱۲ مورد اختراع در مرکز رشد جهاددانشگاهی یادآور شد و گفت: حمایت از واحدهای فناور در قالب بسته‌های تدوین شده صورت می گیرد تا بتوانیم به صاحبان ایده و فکر و اندیشه کمک های لازم را برای تبدیل ایده به محصول و خدمات داشته باشیم.

  پرینت
شناسه خبر : 4629 | تاریخ انتشار : 24 آذر 1400 - 19:22 | 119 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :