به همت شورای اسلامی شهر اردبیل ودر آئینی با حضور اعضاء از فناور و سازنده واکسن کوایران برکت در زادگاهش اردبیل با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.

به گزارش شیوا بیان، در این مراسم که در صحن شورای شهر اردبیل برگزار شد دکتر اصغر عبدلی محقق و عضو هیات علمی انستیتو پاستور ایران و فرزند نخبه اردبیل بخاطر مجاهدت بی نظیر در تولید واکسن کرونا مورد تکریم قرار گرفت.

رئیس شورای شهر اردبیل در این مراسم گفت: اردبیل به وجود نخبگان خود در عرصه های مختلف می بالد و این بار نیز فرزندی از دیار سبلان برای کشور و مقابله با بیماری کرونا افتخارآفرینی کرد.

جواد انصاری گرفتاری کشور را در دوسال اخیر براثر شیوع کرونا یادآور شد وافزود: شورا و شهرداری اردبیل همزمان با شیوع این ویروس منحوس اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار داد تا در سطح شهر و شهروندان این بیماری بیش ازاین جولان ندهد.

وی بیان کرد: بعد از گذشت ماهها از شیوع این ویروش به همت دانشمندان ایرانی واکسن مقابله با ویروس کرونا تولید و امروز شاهد تزریق آن در بین گروههای سنی مختلف هستیم.

انصاری تصریح کرد: به نمایندگی از اردبیلی ها با دعوت از محقق و سازنده واکسن کو ایران برکت سعی کردیم تا تجلیلی را از این چهره علمی داشته باشیم.

وی ادامه داد: امیدواریم با تزریق گسترده واکسن ایرانی تا پایان امسال بساط بیماری منحوس کرونا از کشور و شهرمان برچیده شده و شرایط عادی را در زندگی اجتماعی و روابط‌مان شاهد باشیم.

در این جلسه تعدادی از اعضای شورای شهر اردبیل دیدگاه خود را در مورد اهمیت واکسیناسیون و ایمنی بالای واکسن کوایران برکت و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مهار این بیماری در پیک‌های مختلف مطرح کردند.

دکتر اصغر عبدلی فناور و سازنده واکسن کوایران برکت نیز به تحصیلات خود در رشته ویروس‌شناسی و تولید واکسن‌ برای بیماری‌های تنفسی اشاره و اظهار کرد: واکسن کوایران برکت در مقایسه با واکسن چینی از لحاظ ایمنی از سطح بالایی برخوردار است.

وی افزود: باید در اردبیل شرایط تولید واکسن و کارهای علمی با توجه به ظرفیت محققان و پژوهشگران در این خطه فراهم آید تا با همبستگی بیشتر اردبیل در این عرصه درخششی بی‌نظیر داشته باشد.

  پرینت
شناسه خبر : 3261 | تاریخ انتشار : 04 مرداد 1400 - 8:56 | 54 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :