اردبیل- رییس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با مجاهدت ها و ایثار خود امنیت و آرامش را به منطقه هدیه داد و دست تروریست ها را از منطقه کوتاه کرد.

جواد انصاری در حاشیه مراسم اولین سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در گفتگو با خبرنگار شیوا بیان ، شهید سلیمانی را چهره بین المللی آزادی خواهی و دفاع از مظلومان در برابر استکبار جهانی و زورگویان معرفی کرد و گفت: سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با مجاهدت ها و ایثار خود امنیت و آرامش را به منطقه هدیه کرد و دست تروریست ها را از منطقه کوتاه کرد.

او با اشاره به توجه سردار سلیمانی به مسائل مختلف، بیان کرد: سردار سلیمانی با اینکه غالبا در مناطق جنگی در برابر تروریست ها و دست نشاندگان استکبار مشغول به پیکار و جهاد بود اما به تمام ابعاد و مسائل فرهنگی، اقتصادی کشور و همچنین مشکلات مردم نیز توجه داشت که برای نمونه می توان به حضور او در مناطق سیل زده و دلجویی از مردم و شنیدن مشکلات آنان اشاره کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل با بیان اینکه در مکتب شهید سلیمانی اخلاص در عمل به معنای واقعی موج می زند، افزود: با کمی دقت می توان دریافت که خصوصیات اخلاقی شهدا و همچنین سبک زندگی آنان شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارد و مهم ترین اشتراک این است که شهدای ما دنبال مقام و منصب نبودند که دلیل آن را می توان در پیروی آنان از ولایت فقیه پیدا کرد.

انصاری با بیان اینکه سردار سلیمانی سفیر واقعی صلح و امنیت بود، عنوان کرد: شهادت سردار سلیمانی و تشییع شکوهمند پیکر پاکش محبوبیت او را در میان مردم ایران و جهان ثابت کرد و باعث نمایان شدن چهره واقعی آمریکا و دست نشاندگانش شد.

او بر ضرورت اشاعه سبک زندگی و اخلاقیات آن شهید بزرگوار تاکید کرد و گفت: امروز بر ما وظیفه است تا با هر امکان و هر مهارتی که داریم در جهت شناساندن ابعاد و زوایای زندگی آن شهید بزرگوار کوشش کنیم و دلیری های سردار را به نسل آینده منتقل کنیم چرا که دشمن هنوز هم از نام سردار سلیمانی هراسان است و تا ابد از اشاعه اهداف او واهمه خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل ادامه داد: مجاهدت و مقاومت شهدایی همچون حاج قاسم سلیمانی زمینه عزت وافتخار امروز مارا فراهم کرده وما وظیفه سنگینی در تدوام راه شرافتمندانه شهدا درپیش داریم.

گفتگو: رشید عبدالحسینی

  پرینت
شناسه خبر : 2313 | تاریخ انتشار : 13 دی 1399 - 18:25 | 110 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :