مدیرعامل بنیاد بتن شمالغرب کشور گفت: بنیاد بتن وابسته به بنیاد مسکن بیش از 5 هزار میلیارد ريال در شمالغرب کشور سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش شیوا بیان، علی فولادی در حاشیه نمایشگاه صنعت ساختمان عنوان کرد: بنیاد بتن کشور با بیش از ۸۰ کارخانه فعال در عرصه تولید و توزیع مصالح ساختمانی اعم از راه و مسکن فعالیت دارد.

مدیرعامل بنیاد بتن شمالغرب کشور افزود:مصالح ساختمانی تولید شده در بنیاد بتن از حیث مشخصات فنی شرایط بینظیری دارد و در منطقه شمالغرب کشور نیز ۱۰ کارخانه در استان های اردبیل، زنجان و آذربایجان شرقی فعالیت می کنند.

فولادی گردش مالی این واحدهای تولیدی و صنعتی را سالانه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ما تلاش می کنیم در صنعت ساختمان و راه با نوآوری ها و ابتکارات مناسب تولید مصالح را انجام دهیم و در تمامی مجموعه تولید و عرضه محصول بدون واسطه و با کیفیت مطلوب در حال انجام است.

وی بیان کرد: بنیاد بتن با بهره گیری از تکنولوژی ها و نوآوری های جدید سعی دارد تا در صنعت ساختمان و راه به صورت تخصصی محصولات متنوعی را تولید و عرضه کند که امیدواریم همچنان تلاش بر توسعه واحدهای تولیدی با محصولات کیفی و ارزشمند باشد.

بازارهای جهانی را هدفگذاری کرده ایم

فولادی ادامه داد: از نظر کیفیت و استاندارد جهانی تمام محصولات ما قابل عرضه و صادرات به کشورهای اروپایی است ولی در حال حاضر به دلیل نیاز شدید داخلی به این محصولات ما عمده تولیدات را در داخل کشور عرضه می کنیم.

وی تصریح کرد: بنیاد بتن آذرآبادگان که شامل کارخانجات استان های شمالغرب کشور به ویژه آذربایجان شرقی، زنجان و حتی گیلان است در تلاش است تا تولید بتن و قطعات بتنی، تیرچه بلوک، کفپوش، جدول، شن و ماسه، آسفالت و سایر محصولات مرتبط با حوزه مسکن و راه را تولید کند که قطعا در رقابت با سایر مجموعه های فعال در این بخش بنیاد بتن مصالح باکیفیت و با قیمت مناسب را عرضه می کند.

مدیرعامل بنیاد بتن شمالغرب کشور اشتغالزایی ۲۵۰ نفر را در این مجموعه یادآور شد و بیان کرد: در استان اردبیل با راه اندازی سه کارخانه بنیاد بتن یک هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام داده است.

فولادی خاطرنشان کرد: مجموع سرمایه گذاری انجام شده در ۱۰ کارخانه شمالغرب ۵ هزار میلیارد ریال است.

وی به طرح توسعه بنیاد بتن در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: قرار است دو واحد جدید شامل کارخانه آجر و تولید سنگ مصنوعی نیز در این استان راه اندازی شود که امیدواریم در شهرستان های این استان شاهد راه اندازی این دو مجموعه تولیدی باشیم.

مدیرعامل بنیاد بتن شمالغرب کشور ادامه داد: با راه اندازی این دو مجموعه زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر نیز در سال های آینده فراهم می آید.

فولادی افزود: در دو سالی که در استان اردبیل سرمایه گذاری با افتتاح سه مجموعه تولیدی رقم خورده تولید محصولات متنوعی را شاهد هستیم و در آینده نیز دو واحد جدید به این مجموعه ها اضافه خواهد شد که ظرفیت سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

  پرینت
شناسه خبر : 3735 | تاریخ انتشار : 28 مهر 1400 - 6:24 | 159 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :