طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن، حجت الاسلام سید سعید میراحدی به سمت مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل منصوب شد.

به گزارش شیوا بیان، آئین معارفه مسؤل دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان اردبیل در محل سالن شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار گردید. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید سعید میر احدی بعنوان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل، معرفی شده و از زحمات حجت الاسلام و المسلمین طه نجفی نژاد در مسئولیت قائم مقام نمایندگی ولی فقیه دربنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل تقدیر و قدردانی گردید.

این مراسم که بصورت ویدئو کنفرانس با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج حسین روحانی نژاد، نمایندگی محترم ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و با حضور تعداد محدودی از مسئولان، خیرین و کارکنان بنیاد استان برگزار گردید، مهندس فرهاد سبحانی طی سخنانی با اظهار تاسف از فقدان مهندس تابش، رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور آن را خسران بزرگی برای جامعه جهادگران بنیاد مسکن دانست.

در ادامه این برنامه ، حجت‌الاسلام و المسلمین حاج حسین روحانی‌نژاد، نمایندگی محترم ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تصریح کرد: نهاد انقلابی بنیاد مسکن در سال‌های اخیر خدمات ارزشمندی را در رفع محرومیت از چهره مناطق مختلف کشور انجام داده که بحمداله آثار پرخیر و برکتی آن مشخص و مشهود است.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم مهندس علیرضا تابش، رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، او را اسوه انجام وظایف جهادی و انقلابی با رویکرد رفع محرومیت دانسته و افزود: برنامه ریزی های صورت پذیرفته بر این اساس می باشد که دفاتر نمایندگی ولی فقیه در استان‌ها متفاوت تر از گذشته نقش و وظایف خود را انجام دهند و زمینه حرکت مؤثر و کارآمد را بیش از گذشته فراهم سازند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج حسین روحانی‌نژاد در ادامه گفت: در استان اردبیل با تلاش مدیریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل، بحمداله اقدامات خوبی و مناسبی انجام شده است و امیدواریم همچنان این استان در خصوص مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی تلاش موثرتری انجام دهند و رویه مثبت موجود را ادامه دهند.

ایشان یکی از برنامه‌های اصلی و محوله برای دفاتر نمایندگی ولی فقیه در استان‌ها را دیدار و ملاقات با پرسنل و کارمندان بنیاد مسکن در کنار برقراری ارتباط با عموم مردم توصیف کرد و افزود: ما موظف هستیم بر اساس منویات مقام معظم رهبری و مطالبه‌ای که امام راحل در شکل‌گیری حساب ۱۰۰ و تأسیس بنیاد مسکن داشتند، این اصل را محقق کنیم که اصلی‌ترین وظیفه بنیاد مسکن در دو حوزه تعریف شده است.

وی یکی از مأموریت‌های بنیاد مسکن را ساخت مسکن برای محرومان و اقشار نیازمند توصیف کرد و ادامه داد: باید از ظرفیت‌های مردمی در این زمینه در کنار منابع ملی و دولتی استفاده کنیم که البته مسئولان نمایندگی ولی فقیه در استان‌ها باید منابع مردمی را در جهت رفع محرومیت در حوزه مسکن بسیج کرده و به نوعی به ترغیب و تشویق این امر کمک کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج حسین روحانی‌نژاد با قدردانی از همکاری خوب ائمه جمعه و جماعات، چهره‌های فرهنگی مؤثر و اصحاب رسانه در جلب اعتماد مردم برای کمک به بنیاد مسکن با هدف ساخت سرپناه برای محرومان خاطر نشان کرد: در این زمینه همچنان به فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای نیاز داریم.
وی دومین مأموریت بنیاد مسکن را بازسازی واحدهای آسیب‌دیده از بلایای طبیعی نظیر زلزله‌، سیل و سایر حوادث قهری و بلایای طبیعی برشمرد و اضافه کرد: در این حوزه نیز کارها باید با دقت و کیفیت انجام شود که قطعاً اقدامات خوبی نیز در استان‌ها در این زمینه آغاز شده است.

ایشان اقدام مجلس و دولت را در تولید یک میلیون مسکن در کشور یادآور شد و بیان کرد: قطعاً سهم بنیاد مسکن در ساخت مساکن روستایی در این طرح پیش‌بینی شده که با همدلی، همراهی و حضور مدیران توانمندی همچون مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل به راحتی می‌توان به اهداف مورد نظر دست پیدا کرد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است تا در مناطق محروم و روستایی با احداث واحدهای مسکونی مقاوم تحول اساسی در تمام شئون زندگی شکل بگیرد که در این باب بنیاد مسکن نیز مأموریت خود را به درستی و با همراهی گروه‌های مختلف غیردولتی به ویژه خیرین انجام می‌دهد.

لازم بذکر است در ادامه این برنامه حجت الاسلام و المسلمین طه نجفی نژاد، قائم مقام مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ضمن قدردانی از مدیرکل و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل، دوران خدمت نزدیک به ۲ سال خود را برای نیازمندان و محرومان و تامین مسکن برای این قشر جامعه را فراموش نشدنی عنوان کرده و برای مسئول جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان اردبیل آرزوی موفقیت کرد.

در پایان این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید سعید میراحدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل ضمن قدردانی از حسن اعتماد و اطمینان نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حسن تائید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب اردبیل، آیت الله دکتر سید حسن عاملی، در طی سخنانی اهتمام و برنامه ریزی مناسب جهت تامین مسکن نیازمندان در راستای خدمت رسانی به جامعه محرومین را از اولویت های کاری خود بیان نموده و در ادامه بر ایجاد محیط تعاملی فی ما بین تلاشگران بنیاد مسکن استان اردبیل را از ضروریات تحقق اهداف عالیه حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری دانست.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در کنار اقدامات جهادی، آنچه که به عنوان یک مطالبه واقعی از دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان‌ها انتظار می‌رود، بسیج تمام امکانات در رفع محرومیت و برآورده کردن مطالبات حقیقی مردم در بخش‌های مختلف است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل اضافه کرد:‌ سعی خواهیم کرد در دوره جدید مسئولیت در کنار همراهی با خیرین در ساخت مسکن محرومان، تعامل خوبی را با نهادهای غیردولتی انجام داده و به تقویت رویکردهای ارزشی در بنیاد مسکن نیز کمک کنیم.

  پرینت
شناسه خبر : 3389 | تاریخ انتشار : 19 مرداد 1400 - 15:04 | 322 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :