اردبیل مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: جاری شدن سیل در روزهای اخیر به پنج شهر و روستاهای استان اردبیل خسارت وارد کرده است.

ایسنا/

مهدی خدمتی در جریان بازدید از روند خدمات‌رسانی به سیل‌دیدگان در نمهیل خلخال اظهار کرد: سیل اخیر که با بارش رگباری باران در مشگین‌شهر،‌ خلخال، هشتجین، نیر و انگوت مشکلاتی را برای اهالی شهرها و روستاها به وجود آورده، به تأسیسات زیربنایی، باغات و مزارع خسارتی را وارد کرده است.
وی تصریح کرد: هر چند هنوز آمار دقیق و نهایی از میزان خسارت مشخص نشده اما در تلاش هستیم تا در ۲۷ روستا و پنج شهر که سیل خساراتی را در آنها وارد کرده، ارزیابی نهایی را از رقم خسارت وارده انجام دهیم.
مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: در برخی از روستاها حتی راه‌های ارتباطی قطع شده و ما تلاش می‌کنیم تا به روستانشینان در موارد متعدد خدمت‌رسانی را انجام دهیم تا مشکلی از بابت تأمین نیازمندی‌ها نداشته باشند.
خدمتی افزود: در کنار خسارت وارده به باغات، مزارع و تأسیسات زیربنایی،‌ شاهد تلف شدن بخشی از دام روستاهاییان و عشایر منطقه هستیم که در این زمینه نیز آمار و ارقام و میزان خسارت وارده جمع‌بندی شده و از طریق مدیریت بحران کشور پیگیر تأمین اعتبار برای پرداخت خسارت وارده خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: عمده این مزارع،‌ باغات و دام‌ها تحت پوشش بیمه کشاورزی بودند که از این محل نیز قرار است خسارت وارده جبران شود.

  پرینت
شناسه خبر : 8162 | تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1401 - 13:30 | 142 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :