به گزارش شیوابیان:معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اشاره به اینکه این اقدام با حضور ۸۰ نفر از همکاران فنی،در قالب ۲۳ اکیپ عملیاتی در سطح استان برگزار شد،خاطرنشان کرد:شبکه های توزیع به دلیل گستردگی زیاد آن نیازمند برنامه ای مدون جهت رسیدگی و تعمیرات می باشند.
عبدالهیان با بیان اینکه در این برنامه، بهینه سازی روشنایی های معابر در دستور کار قرار گرفت، افزود :با توجه به این که هر پایه روشنایی معادل یک مشترک، برق مصرف می کند، بهینه سازی هر کدام از این پایه ها می تواند در اطمینان از برقرسانی به سایر مشترکان موثر باشد.
وی گفت : همکاران شرکت در این اقدام با هدف کاهش مصرف برق و مقابله با خاموشی های احتمالی در زمستان ، چراغ های معابر شهرها و روستا های استان را اصلاح و بهینه نمودند.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل هم چنین اعلام کرد: در جاده ها نیز به جز نواحی مه گیر و حادثه خیز ، با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای چراغ های روشنایی جاده ای به صورت یک در میان تعدیل شدند.
ناصر عبدالهیان در ادامه به شاخه زنی درختان موجود در محدوده شبکه های برق در این اقدام فراگیر اشاره کرد و اظهار داشت: با همکاری شهرداران کلیه شهرهای استان و شهرداران مناطق پنج گانه شهر اردبیل ، شاخه زنی درختان موجود در محدوده ی شبکه های برق انجام شد.
وی هدف از شاخه زنی را جلوگیری از خاموشی های ناشی از برخورد شاخه های شکسته شده درختان در اثر بارش برف یا طوفان با شبکه های برق اعلام کرد.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در پایان از هم استانی ها خواست با توجه به کاهش دمای استان و استقرار هوای سرد با مصرف بهینه برق و گاز خدمتگزاران خود را در تامین برق پایدار یاری کنند.