اردبیل- مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران با شرکت ۱ هزار و پانصد ناشر خبر داد.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان, عبدالله بحرالعلومی در نشست با اصحاب رسانه در خصوص نمایشگاه مجازی کتاب تهران عنوان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در اردیبهشت سالجاری میسر نشد و به مردادماه موکول شد که به دلیل اوج شیوع این بیماری در تابستان تمهیدات لازم برای برگزاری این نمایشگاه به صورت مجازی در بهمن ماه اتخاذ شد.

وی از برگزاری این نمایشگاه از یکم الی ششم بهمن ماه سالجاری خبر داد و افزود: همه ساله حدود ۸۰۰ ناشر در این نمایشگاه شرکت می کردند که به دلیل گستردگی و بستر مناسب فضای مجازی این نمایشگاه امسال با حضور ۱ هزار و پانصد ناشر از سراسر کشور کار خود را آغاز می کند,

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور ۳ ناشر اردبیلی در این نمایشگاه خبر داد و گفت: از ۵۴ ناشر دارای مجوز در استان در حال حاضر ۲۰ ناشر فعال می باشد که از این تعداد انتشارات محقق اردبیلی, خط هشت و نایاب جو ناشرانی هستند که به نمایشگاه کتاب راه یافته اند.

بحرالعلومی تصریح کرد: در این نمایشگاه برای اهل قلم و نویسندگان بن های ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومانی تعلق می گیرد و همچنین دانشجویان, طلاب و اساتید حوزه و دانشگاه از بن ۲۰۰ هزار تومانی بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: ۲۰ درصد تخفیف هنگام خرید کتاب نیز به عموم علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی در این نمایشگاه در نظر گرفته شده و برنامه ریزی های لازم برای برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب ویژه استان اردبیل نیز پس از اتمام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران با ۲۰ درصد تخفیف ویژه هم استانی ها که تخفیفات مجموعا به ۴۰ درصد خواهد رسید, در حال انجام است.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت اشاعه فرهنگ کتاب خوانی در بین مردم تاکید کرد و گفت: لازم است اهالی رسانه در قالب فیلم و سریال و یا به وسیله برنامه های ابتکاری و نوین در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اقدام به تولید برنامه های مختلف در این حوزه نمایند.

  پرینت
شناسه خبر : 2507 | تاریخ انتشار : 25 دی 1399 - 16:30 | 29 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :