مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از شناسایی بیش از ۹ هزار و ۳۷۲ معلول در حاشیه شهرها و مناطق روستایی استان اردبیل خبرداد.

به گزارش شیوابیان، رضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به شناسایی بیش از ۹هزار دارای معلولیت در استان اردبیل، اظهار کرد: این معلولان از خدمات توانبخشی، آموزشی و اشتغال برخوردار شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان افزود: توسعه خدمات توانبخشی در سطح محلی، برابر سازی فرصت‌ها و افزایش حضور معلولان در جامعه یکی از اهداف مهم توانبخشی مبتنی بر جامعه است به طوری که این طرح در زمینه سلامت، آموزش، معاش، مباحث اجتماعی و توانمندسازی اجرا می‌شود که معلولان را به خدماتی که نیاز دارند آگاه کرده و در جهت استفاده از امکانات محلی نیز اهدافی را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: با همکاری ۷۸ تسهیلگر و ۲۱ مرکز و انجمن در تمامی شهرستان‌های استان اردبیل و در بیش از ۹۵ درصد روستا‌ها به افراد دارای معلولیت خدمات‌رسانی می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با اشاره به طرح CBR شهری را یادآور شد: این طرح در مناطق حاشیه شهر از مهرماه سال ۱۴۰۰ با همکاری چهار مرکز مثبت زندگی و در چهار محله شهر اردبیل اجرا می‌شود و تاکنون یک هزار و ۵۱ نفر از افراد واجد شرایط مناطق حاشیه شهر زیر پوشش این برنامه قرار گرفته و خدمات لازم را بر اساس ماتریس توانبخشی مبتنی بر جامعه دریافت می‌کنند.

  پرینت
شناسه خبر : 9919 | تاریخ انتشار : 27 آبان 1401 - 19:54 | 10 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :