شیوا بیان- رییس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی شخصی که اقدام به تبلیغ و فروش تجهیزات دریافت‌کننده شبکه‌های ماهواره‌ای در فضای مجازی می‌کرد، خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل عنوان کرد: کارشناسان رصد فضای مجازی پلیس فتا در حین پایش اینترنت با صفحه‌ای روبرو شدند که ادمین آن با تبلیغ دستگاه‌ها و تجهیزات دریافت‌کننده شبکه‌های ماهواره‌ای در اینستاگرام، تلگرام و شبکه‌های اجتماعی مختلف اقدام به فروش، نصب و راه‌اندازی آن می‌کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا شروع به جمع‌آوری ادله دیجیتال در خصوص اقدامات این شخص کرده و با توجه به اینکه وی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های مختلف به‌صورت پنهانی و با هویت‌های ناشناس اقدام به فعالیت می‌کرد، کار را برای افسران پیچیده‌تر می‌کرد.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: افسران سایبری پس از به دست آوردن سرنخ‌ها و اقدامات فنی و پلیسی، متهم را شناسایی و در عملیات زیرکانه به همراه تجهیزات و دستگاه‌های مکشوفه وی را دستگیر و با تکمیل پرونده تحویل مراجع قضایی دادند.

قهرمان طالع با اشاره به اینکه هم‌وطنان توجه داشته باشند که تبلیغ و فروش کالاهای ممنوعه در اینترنت جرم انگاری شده و پلیس با فعالان در این حوزه برخورد جدی خواهد داشت، خاطر نشان کرد: کاربران می‌توانند جهت گزارش هرگونه صفحات فروش کالای ممنوعه در فضای مجازی از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اقدام کنند.

  پرینت
شناسه خبر : 1354 | تاریخ انتشار : 30 مهر 1399 - 9:55 | 304 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :