رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: شخصی که با ایجاد صفحه اینستاگرامی اقدام به انتشار محتوای غیراخلاقی و مدلینگ می‌کرد، شناسایی و بازداشت شد.

به گزارش شیوابیان،علی قهرمان طالع عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: افسران پلیس فتا استان هنگام پایش فضای سایبری با یک صفحه اینستاگرامی روبرو شدند که گردانندگان آن با انتشار تصاویر غیراخلاقی و مبتذل اقدام به تبلیغ و تروج مدلینگ می‌کردند.

وی افزود: بلافاصله پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و طی بررسی‌های ابتدایی و انجام اقدامات فنی و تخصصی، از طریق شماره سیم‌کارت مورد استفاده در صفحه، مشخصات ادمین و محل سکونت وی را کشف کردند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل بیان کرد: فرد شناسایی شده با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا منتقل و با تکمیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی تاکید کرد: ایجاد صفحات مجرمانه در شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی طبق مقررات ممنوع بوده و با ادمین‌ اینگونه صفحات برخورد خواهد شد.

علی قهرمان طالع گفت: هموطنان می‌توانند آدرس چنین صفحاتی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت مرکز فوریت‌های سایبری و همچنین شماره تماس این مرکز ۰۹۶۳۸۰ گزارش نمایند.  

  پرینت
شناسه خبر : 5291 | تاریخ انتشار : 14 دی 1400 - 23:04 | 268 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :