کاندیدای ششمین دوره شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: قطعا اولویت کاری شورای ششم در اردبیل انتخاب شهردار اصلح برای کهن شهر اردبیل خواهد بود تا بلکه پروژه های خاک خورده و قدیمی جان تازه ای بخود بگیرند و امیدواری و اعتماد مردم به مسوولین بیشتر شود.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، سیدرضاعلوی در نشست هم اندیشی که با حضور پرشور دانشجویان و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد, با اشاره به اهمیت حضور جوانان در مدیریت های مختلف خصوصا در زمان های بحرانی, گفت: آزادی خرمشهر تحت الطاف الهی و بدست جوانان محقق شد, و این امر نشان دهنده ایثار و از خودگذشتگی جوانان در شرایط مختلف بحرانی کشور است.

وی افزود: امروز نیز با توجه به بحران اقتصادی و وجود مشکلات عدیده در سطح کلان و همچنین در مقیاس شهری بر اساس توصیه رهبر فرزانه انقلاب به ورود جوانان در عرصه های مختلف مدیریتی, لازم است مدیران پا به سن گذاشته عرصه را به جوانان بسپارند تا شهر از ایده های نو بهره مند شود.

علوی به حامیان زر و زور و تزویر هشدار داد: تا زمانیکه میدان را به روی جوانان و اندیشه های نو باز نکنید با شما مقابله خواهیم کرد و تنها با خروج ذهن های فرسوده از مدیریت شهری مردم میتوانند از باتلاق مشکلات بیرون بیایند.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: موفقیت های اوایل انقلاب مرهون تلاش جوانانی بود که در کابینه دولت و مجلس حضور حداکثری داشتند لذا امروز نیز باید همان چیدمان و تفکر در مدیریت های خُرد و کلان کشور حاکم باشد.

سید رضا علوی ادامه داد: خوشبختانه پتانسیل جوانان امروز بیشتر از گذشته است و با اعتماد به جوانان و دانشجویان میتوانیم کمبودهای موجود را در سریعترین زمان ممکن رفع کنیم.

سیدرضا علوی با انتقاد از عملکرد شهرداری در مناطق کم برخوردار, تصریح کرد: امروز نباید هیچ شهروندی از آوردن اسم محل سکونت خود شرم زده شود, شرمندگی واقعی مخصوص مدیران شهری است.

این کاندیدای جوان و پژوهشگر حقوق تاکید کرد: شهرداری خادم عموم شهروندان است اما متاسفانه تبعیض باعث شده اردبیل به روستایی بزرگ و به دور از  امکانات اولیه شهری تبدیل شود.

سیدرضا علوی تاکید کرد: قطعا اولویت کاری شورای ششم در اردبیل انتخاب شهردار اصلح برای کهن شهر اردبیل خواهد بود تا بلکه پروژه های خاک خورده و قدیمی جان تازه ای بخود بگیرند و امیدواری و اعتماد مردم به مسوولین بیشتر شود.

علوی با انتقاد شدید از نبود یک اِلمان مناسب در شهر, بیان کرد: شایسته شهروندان محلات ۱۳ گانه نیست که چندین سال انتظار یک اِلمان ساده را بکشند, لذا مسوولین شهری باید پاسخگوی این کم کاری به مردم شریف این محلات باشند چرا که تاخیر در اتمام این المان توهینی به ساکنان این مناطق محسوب می شود.

کاندیدای ششمین دوره شورای شهر اردبیل گفت: دوران فریب مردم تمام شده و باید تمام پروژه  های عقیم شهری تکمیل و تحویل مردم شوند. شهرداری اردبیل به جای دادن وعده های توخالی جهت اتمام پل قدس, دل به کار دهد و این پروژه را به ابزاری سیاسی برای خود تبدیل نکند.

علوی گفت: متاسفانه امروز مسوولینی که کباده تجربه را بر دوش می کشند, میگویند از بحران عبور کرده ایم و نیازی به جوانان نداریم, اما باید توجهشان را به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر سپردن میدان به جوانان معطوف کنند.
این پژوهشگر دکترای حقوق جوانان را از وادی رانت و اختلاص بری دانست و گفت: جوانان می توانند مدیریت سالم را در بخش های مختلف احیا کنند و با افکار پوسیده مدیریتی حاکم در شهرها مقابله کنند.

وی به کلام زیبایی از شهید بهشتی با مضمون «دانشجو موذن جامعه است, اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود» اشاره کرد و گفت: امروز مشکل ازدواج, مسکن, امنیت و تحصیلات گریبانگیر جوانان است و باید برنامه ریزی های مناسب از شهرها آغاز شود تا در کل کشور شاهد به ثمر رسیدن تلاش ها باشیم.

علوی گفت: دغدغه ما ایجاد شهر زیست پذیر و توسعه یافته است و در این راه و احقاق حقوق مردم تا پای جان ایستادگی خواهیم کرد.

در پایان سید رضا علوی آمادگی خود را برای یک مناظره مناسب با اعضای شورا و شهردار اردبیل اعلام کرد و گفت: آماده ام تا بصورت تخصصی با مسئولین شهری بصورت پخش زنده از فضای مجازی مناظره داشته و بصورت تمام قد از شهروندان دفاع کنم.

  پرینت
شناسه خبر : 3112 | تاریخ انتشار : 04 خرداد 1400 - 16:59 | 351 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :