رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل گفت: لازم است در 6 ماهه دوم سال نیز روند اجرایی پروژه های مهم و نیمه تمام شهری تداوم داشته باشد.

به گزارش شیوابیان،سلامت صفری در سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر اردبیل ضمن موافقت با لایحه تاسیس آژانس جمع آوری نخاله های ساختمانی در اردبیل تصریح کرد: متاسفانه تنها ۳۲ درصد از نخاله های ساختمانی در شهر اردبیل به نقاط تعیین شده انتقال می یابد و مابقی در نقاط مختلف شهر رها می شود که می توان گفت این امر آسیب های بسیاری بر زیبایی شهر و همچنین صدمات جبران ناپذیری بر محیط زیست وارد می کند.

وی بر لزوم تسریع در اجرایی شدن این طرح تاکید کرد و گفت: در صورتیکه اقدامات عاجل در این خصوص انجام نشود، رهاسازی نخاله های ساختمانی در سطح شهر به یک رویه و هنجار نادرست تبدیل خواهد شد و با هیچ طرح و لایحه ای نمی توانیم از بروز آن جلوگیری کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اردبیل با بیان اینکه نخاله های سرگردان و رهاشده در ورودی های شهر، زیبایی اردبیل را تحت الشعاع قرار داده و قطعا در کنار آسیب به محیط زیست، بر روح و روان شهروندان نیز تاثیرات منفی خواهد داشت؛ لذا شهرداری در جهت احترام به حقوق شهروندان باید در عملیاتی سازی این طرح مهم اقدامات لازم را انجام دهد.

صفری بیان کرد: البته لازم است تمامی جوانب تاسیس آژانس های جمع آوری نخاله های ساختمانی مورد بررسی قرار گیرد و با انتشار یک فراخوان و مشخص شدن پیمانکاران، قرارداد همکاری به صورت جامع و کارشناسی شده منعقد شود تا در آینده با مشکلات و نواقصاتی همراه نباشد.

  پرینت
شناسه خبر : 5211 | تاریخ انتشار : 13 دی 1400 - 10:18 | 19 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :