عضو شورای شهر اردبیل گفت: شهرداری اردبیل هر نامه ای را تبدیل به لایحه نکند؛ شهرداری باید پس از بررسی تمام جوانب یک مساله آن را به شورای شهر عودت دهد تا وقت شورا که حق الناس است و باید صرف امور مهم شهری شود برای امورات جزئی و فاقد ادله محکم تلف نشود.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، حبیب فتحی در چهارمین جلسه شورای شهر اردبیل در خصوص لایحه ارائه تخفیف به مستاجرین مغازه های شهرداری در شهرک سینا، عنوان کرد: مخالف ارائه تخفیف به این مغازه ها هستم چرا که هزینه اجاره بهای این مغازه ها ماهانه ۶۰۰ هزار تومان است که با توجه به موقعیت مغازه ها این اجاره بها کمترین مبلغ در مقایسه با مغازه های مشابه دیگر است.

وی افزود: کسانیکه متضرر شدن از کرونا را بهانه می کنند لازم است در جریان باشند که این مغازه ها به دلیل فروش کالاهای خوراکی و سبزیجات به هیچ وجه توسط اصناف و ستاد کرونا تعطیل نشده اند و فقط ممکن است محدودیت های ساعتی و جزئی در این خصوص اعمال شده باشد.

عضو شورای شهر اردبیل گفت: شهرداری اردبیل هر نامه ای را تبدیل به لایحه نکند. شهرداری باید پس از بررسی تمام جوانب یک مساله آن را به شورای شهر عودت دهد تا وقت شورا که حق الناس است و باید صرف امور مهم شهری شود برای امورات جزئی و فاقد ادله محکم تلف نشود.

فتحی همچنین در خصوص لایحه مبنی بر درخواست دانشگاه محقق اردبیلی جهت اتصال دو ساختمان این دانشگاه توسط پل عابر پیاده نیز بیان کرد: شهرداری موظف به پرداخت هزینه اتصال دانشگاه محقق اردبیلی به ساختمان دیگرش نیست و هزینه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی را نمی توانیم از محل بیت المال به ایده ای اختصاص دهیم که صرفا استفاده دانشگاهی دارد و اگر با پیشنهاد دانشگاه موافقت شود دسترسی عموم مردم به این پل لغو خواهد شد.

این عضو شورا در خصوص پرداخت غرامت به آسیب دیدگان از درگیری عوامل اجرائیات شهرداری اذعان کرد: ضروری است پرسنل اجرائیات قبل از ورود به این کار دوره های آموزشی لازم را در محل شهرداری بگذرانند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

فتحی گفت: درگیری های بوجود آمده هزینه های بالایی را برای شهرداری بدنبال می آورد که بجای پرداخت هزینه در این امور، می توانیم هزینه های بسیار پایینی را برای برگزاری دوره های مختلف آموزشی در جهت تعلیم وظایف مامورین اجرائیات شهرداری اردبیل صرف کنیم.

وی گفت: علاوه بر اینکه درگیری مامورین سد معبر هزینه هایب برای شهرداری به بار می آورد از طرفی هم باعث می شود تا نام شهر دارالارشاد اردبیل لطمه دار شود و بخاطر یک بی احتیاطی کل شهر زیر سوال برود.

عضو شورای شهر اردبیل اذعان کرد: در این میان برخی افراد سودجو نیز از فرصت استفاده کرده و کلیپی را که مربوط به سال های قبل از برای پربازدید شدن کانال و صفحه خود باز پخش می کنند که لازم است این افراد شناسایی شوند و از مردم شریف اردبیل عذرخواهی کنند.  

 

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

  پرینت
شناسه خبر : 3560 | تاریخ انتشار : 18 شهریور 1400 - 17:35 | 127 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :