مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: بیش از 160 هزارتن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است.

به گزارش شیوا بیان، کلیم اله وثوقی در بازدید از پایانه مرزی از افزایش ۱۳۵ درصدی صادرات کالا از این پایانه در ۴ ماه گذشته خبر داد.
عضو شورای اداری استان اردبیل افزود: در مدت یاد شده ۱۳۶ هزار تن کالا توسط ۵ هزارو ۹۵۳ دستگاه کامیون ایرانی و ۲۳ هزارتن کالا توسط یک هزارو ۱۸۵ دستگاه کامیون گرجی،آذری ،روسی،تاجیکستان،قزاقستان و قرقیزستان از مرز خارج شده است.
وثوقی محصولات کشاورزی، انواع شیشه، نئوپان ، انواع بنزین ، سنگ ساختمانی، انواع کاشی، خرما، نمک و پروفیل را عمده کالاهای صادر شده ایرانی عنوان کرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات با اشاره به صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز وگفت: در ۴ ماه گذشته بیش از ۱۳۴ هزار تن کالا توسط ۶ هزارو ۲۲۰ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده که این مهم نیز افزایش ۱۱۸ درصدی داشته است.
دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: آب معدنی،سیمان ،ام دی اف،گچ،نئوپان ، بیسکویت ،برنج ،پروفیل، نمک وانواع البسه عمده کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند.
وثوقی تردد ۶۰۰ نفر مسافر از پایانه مرزی بیله سوار در مدت یادشده را به مقصد نخجوان باکو یادآور شد و افزود: عملیات گندزدایی، ضدعفونی و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در سالن های تجاری،مسافری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا درحال انجام است.

  پرینت
شناسه خبر : 3273 | تاریخ انتشار : 04 مرداد 1400 - 12:53 | 170 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :