مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در 11ماه گذشته 295 هزار و 518 تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است.

به گزارش ایلنا، کلیم الله وثوقی در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار از صادرات ۲۹۵ هزار و ۵۱۸ تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار در ۱۱ ماه گذشته خبر داد و گفت: این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته است. 

عضو شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه از این میزان بیش از ۲۰ هزار تن کالا توسط  ۱۲ هزار و ۲۱۲ دستگاه کامیون ایرانی وبیش از ۹ هزارتن کالا توسط ۷۶۴ دستگاه کامیون گرجی و سایر ملیت ها از مرز خارج شده است.

وثوقی محصولات کشاورزی، کاشی، شیشه، نمک، سنگ ساختمانی، پسته، نئوپان، خرما و پلی اتیلن را عمده کالاهای صادر شده ایرانی در مدت یاد شده عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز را خاطرنشان کرد وگفت: در مدت یاد شده بیش از ۱۷۲ هزارتن کالا توسط ۷ هزار و ۵۱۸ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده است.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل از افزایش ۲۹ درصدی ترانزیت خروجی خبر داد و تصریح کرد: آب معدنی،سیمان ،ام دی اف،گچ،نئوپان ، بیسکویت ،برنج ،پروفیل، نمک وانواع البسه عمده کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند. 

وثوقی با بیان اینکه بخاطر شیوع ویروس کرونا تردد مسافر از پایانه مرزی بیله سوار ۱۰۰ درصد کاهش یافته افزود: عملیات گندزدایی و ضدعفونی مرتب سالن های تجاری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا تا عادی شدن شرایط درحال انجام است.

  پرینت
شناسه خبر : 2668 | تاریخ انتشار : 04 اسفند 1399 - 14:15 | 270 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :