شیوا بیان- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: در 6 ماهه اول سال‌جاری، واحدهای صنعتی کوچک موفق به صادرات 25 میلیون دلاری محصولات خود شده‌اند.

به گزارش شیوا بیان محمد اهلی عنوان کرد: در سال گذشته میزان صادرات استان کمتر از 20 میلیون دلار بود که این آمار با جهش فوق العاده ای در سال جدید همراه بوده است به نحوی که در شش ماهه اول سالجاری، واحدهای صنعتی کوچک موفق به صادرات 25 میلیون دلاری محصولات خود به کشورهای هدف شده اند که این نشان از تحقق 120 درصدی از حجم صادرات شش ماهه سال جدید نسبت به سال گذشته دارد.

وی این میزان صادرات را که با توجه به مشکلات موجود در زمینه صادرات برای صادر کنندگان تحقق یافته است قابل توجه دانست و افزود: این موفقیت در سایه تلاش و کوشش واحدهای تولیدی و با حمایت مسئولان استانی محقق شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از جمله حمایت های شرکت شهرک های صنعتی از واحدهای تولیدی برای افزایش صادرات را اجرای خوشه های صنعتی و حمایت از تشکیل شرکت های مدیریت صادرات در استان برشمرد و افزود: در راستای جهت گیری مناسب برای افزایش صادرات محصولات تولیدی صنایع کوچک، شرکت شهرک های صنعتی از شرکت های مدیریت صادرات حمایت مالی و بلاعوض می کند.

وی با اشاره به اهمیت حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی صادرات ‌محور، تصریح کرد: شرکت هایی که توانایی مدیریت صادرات محصولات تولیدی استان را داشته و دارای صلاحیت لازم در این زمینه باشند، می توانند بر اساس دستوالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نسبت به تاسیس شرکت مدیریت صادرات در استان اقدام کنند.

منبع: ایلنا

  پرینت
شناسه خبر : 1208 | تاریخ انتشار : 19 مهر 1399 - 12:39 | 202 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :