مدیر کل استاندارد اردبیل گفت: در سال گذشته 190 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای واحدهای تولیدی و خدماتی استان صادر و تمدید شده است.

به گزارش شیوابیان،هاشم علایی با اعلام این خبر افزود: این پروانه ها در زمینه فرآورده های تولیدی مصالح ساختمانی، غذایی و کشاورزی، مکانیک، فلزشناسی، بسته بندی، سلولزی و واحد خدماتی سردخانه صادر شده است.

وی اظهار کرد: در ۱۲ ماهه سال گذشته ۸۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای واحد های تولیدی و خدماتی مختلف صادر شده که نسبت به برنامه عملیاتی ۱۶۶ درصد افزایش داشته است.

علایی با اشاره به این که در مدت یادشده تعداد ۱۰۸ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری نیز تمدید شده، که افزایش ۲۷۰ درصدی نسبت به برنامه عملیاتی در سال ۱۴۰۰ را داشته خاطر نشان کرد: قبل از انقضای تاریخ مندرج در پروانه های استاندارد، واحد هایی که در طول اعتبار پروانه، استاندارد مربوطه را رعایت کنند، پروانه های کاربرد علامت استانداردهای آن ها به مدت ۳ سال تمدید می شود.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل در پایان تصریح کرد: مردم می توانند با ارسال کد ده رقمی مندرج در زیر علامت استاندارد درج شده بر روی کالا وخدمات به شماره پیامک ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال نمایند و از اصالت و استاندارد کالا اطمینان حاصل کنند و در صورت مشاهده موارد غیر استاندارد می توانند مراتب را به این اداره کل اطلاع دهند.

 

  پرینت
شناسه خبر : 7883 | تاریخ انتشار : 01 اردیبهشت 1401 - 19:32 | 67 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :