رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت : از ابتدای سالجاری ۸ هزار کارت هوشمند برای رانندگان استان صادر یا تمدید شده است.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، وحید میرمحمدی در بازدید از شرکت های حمل و نقل شهرستان مشکین شهر با بیان اینکه این کارت میزان کارت هوشمند برای رانندگان پرتلاش ناوگان های باری و مسافری صادر شده افزود: کارت هوشمند برای رانندگان ناوگان باری و مسافر به عنوان مدرک شناسایی رانندگان در بخش حمل و نقل جاده‌ای محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: ۱۴ هزار نفر راننده فعال بخش حمل ونقل کالا و مسافر استان اردبیل دارای کارت هوشمند هستند.
رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به ضریب امنیتی بالای کارت هوشمند گفت: امکان ذخیره‌سازی اطلاعات و لحاظ کردن اطلاعات کارت با سایر سیستم‌های عملیاتی مانند امکان شناسایی دقیق رانندگان، تشخیص رانندگان فعال از غیرفعال، جلوگیری از صدور کارت‌های تکراری یا تقلبی، ایجاد گردش کار و ثبت تخلفات راننده از جمله مزیت‌های این کارت است.
میرمحمدی با قدردانی از تلاش های شبانه روزی رانندگان در خدمت رسانی شایسته به مردم عزیز خاطرنشان کرد: در ۷ ماه گذشته ۵/۲ میلیون تن کالا توسط ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا جابجا شده است.
وی بیشترین کالای جابجا شده استان اردبیل را مربوط به شهرستانهای اردبیل ، پارس آباد، نمین و بیله سوار دانست و از صدور ۱۸۲ هزار برگ بارنامه خبر داد.
رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نظارت ویژه بر عملکرد شرکت های حمل و نقل را خاطرنشان کرد و ادامه داد : مردم ،رانندگان و صاحبان کالا می توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اطلاع دهند تا در کمیسیون های مربوطه رسیدگی شود.

 

  پرینت
شناسه خبر : 3769 | تاریخ انتشار : 17 آبان 1400 - 10:04 | 208 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :