مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: سرعین با اهمیتی که در صنعت گردشگری و توریسم یافته است نیازمند پیوست فرهنگی و ارائه خدمات فرهنگی در کنار این صنعت دارد.

به گزارش شیوا بیان، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در مسجد جامع شهرستان سرعین برگزار گردید.

در این نشست، عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل گفت: شهرستان سرعین با اهمیتی که در صنعت گردشگری و توریسم یافته است نیازمند پیوست فرهنگی و ارائه خدمات فرهنگی در کنار این صنعت دارد.

وی افزود: سرعین با توجه به مظهر گردشگری بودن در استان، به عنوان ویترین شناخته میشود که در این ویترین، سهم فرهنگ و هنر باید بیش از هر چیزی باشد.

بحرالعلومی با تأکید بر جایگاه فرهنگ و هنر، و با اشاره به نقش و جایگاه بازار در تمدن اسلامی و ایرانی، گفت: سرعین را اگر یک بازار در نظر بگیریم، باید ارائه کالاهای فرهنگی و هنری در این بازار، نمود شاخصی داشته باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم گردشگر در این شهرستان و برخوردهای فرهنگی مختلف، فرهنگ ما به عنوان میزبان باید غالب گردد و با ارائه خدمات فرهنگی و هنری، بتوانیم برای این میهمان، فرهنگ خود را ارائه نماییم که در این راستا، نیازمند زیرساخت های فرهنگی و هنری در این شهرستان داریم.

حجت الاسلام والمسلمین اصغری، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین نیز در این نشست، گفت، برنامه های فرهنگی و هنری باعث تقویت روحیه همدلی و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد گشت.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی ظرفیت خوبی در زمینه حل مسائل مختلف فرهنگی است که از این ظرفیت باید به نحو احسن استفاده نمود.

حسن حسن پور فرماندار شهرستان سرعین نیز گفت:  شهرستان سرعین به لحاظ موقعیت ویژه آن، نیازمند توجه و عنایت ویژه در بخش فرهنگ و گردشگری است.

وی خواستار پیش قدم شدن ساختارهای عمومی و دولتی در مقوله فرهنگی شد و افزود: نمودهای فرهنگی و هنری در شهر سرعین باید خود را نشان دهد.

  پرینت
شناسه خبر : 2140 | تاریخ انتشار : 03 دی 1399 - 22:46 | 33 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :