عضو شورای شهر اردبیل بر ضرورت حمایت از کارکنان اجرائیات شهرداری تاکید کرد و گفت: در کنار حمایت از پرسنل اجرائیات لازم است حفظ کرامت انسانی دستفروشان نیز مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، سلامت صفری در چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر اردبیل بر حمایت از کارکنان بخش اجرائیات شهرداری اردبیل تاکید کرد و گفت: از دلایل موافقتم با پرداخت غرامت درگیری اجرائیات اردبیل با مسببان سد معبر این است که مامورین اجرائیات برای این شغل توجیه شده اند و به وظایف خود آشنا هستند؛ با توجه به اینکه میدان فعالیت آنان در خیابان ها و معابر عمومی است لذا با افراد مختلف با خلقیات متفاوت روبرو هستند که به دلیل فشارهای اقتصادی اقدام به خرید و فروش در معابر می کنند که متاسفانه بعضی اوقات برخوردها و ممانعت از سد معبر موجب درگیری و رفتارهای خوشنت آمیز می شود.

وی افزود: البته همیشه سفارشات ما به مامورین اجرائیات، رفتار ملایم و مناسب با دستفروشان بوده و همچنان بر این اصل تاکید می کنیم و لازم است حقوق دستفروشان و کرامت انسانی آنان در برخوردها حفظ شود چرا که آنان عضوی از جامعه هستند و صرفا برای امرار معاش و تامین هزینه های زندگی اقدام به این کار می کنند.

عضو شورای شهر اردبیل در خصوص پیشنهاد سرپرست شهرداری اردبیل مبنی بر افزایش ۱۶۰ درصدی کرایه سرویس ایاب و ذهاب مدارس  نیز اذعان کرد: افزایش ۱۶۰ درصدی کرایه سواری ها و مینی بوس ها  برای ایاب و ذهاب دانش آموزان با سطح تورم ابلاغی و اقدام سالانه دولت با دستمزدها و حقوق ها فاصله بسیار زیادی دارد.

صفری گفت: این اقدام باعث به وجود آمدن اثرات منفی در هزینه ثبت نام و سایر هزینه های تحصیلی می شد؛ لذا خوشبختانه سقف پیشنهادی شهرداری در لایحه توسط اعضای شورا رد شد و پیشنهاد و اتفاق نظر اعضا بر این شد که کرایه سرویس مدارس تا سقف ۴۰ درصد افزایش یابد.

 

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

 

  پرینت
شناسه خبر : 3557 | تاریخ انتشار : 18 شهریور 1400 - 16:53 | 268 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :