رییس کل دادگستری استان اردبیل بر لزوم فرهنگ سازی در خصوص تنظیم قرارداد ها بر اساس اسناد رسمی تاکید کرد.

به گزارش شیوا بیان، ناصر عتباتی با تشریح اهمیت اسناد رسمی به تاثیر آن در ثبات مالکیت ها و تنظیم مراودات ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد.

او افزود: بی شک در تمامی کشور ها اسناد رسمی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و کشورها با حساسیت ویژه ای به این موضوع می پردازند ولی در ایران با توجه به نامگذاری این روز بر پایه ارزش‌های معنوی،کار در این حوزه بر اساس مبانی اعتقادی پررنگ‌تر شده و این امر به سلامت مجموعه و نگاه مسئولانه و متعهدانه در این حوزه کمک می نماید.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اهمیت اسناد رسمی در سند تحولی قوه قضاییه نیز گفت: در این سند به تنظیم مراودات حقوقی بر طبق اسناد رسمی و نیز مسائل و موضوعات مختلف از جمله تسریع در اجرای قانون حدنگار بسیار تاکید شده است.

عتباتی بر لزوم فرهنگ سازی در جامعه مبنی بر تنظیم قراردادها بر اساس اسناد رسمی تاکید کرد و گفت: تنظیم قرارداد بر پایه اسناد غیر رسمی موجب ایجاد مشکلات بسیار برای مردم شده و همه ساله پرونده های متعدد کیفری و حقوقی در دادگاهها و محاکم قضایی در این خصوص تشکیل می شود، لذا انجام اقدامات شاخص با استفاده از ظرفیت رسانه ها، فضای مجازی و تبلیغات محیطی در خصوص تبعات تنظیم قراردادهای غیر رسمی و اطلاع رسانی و آگاهی دهی در این خصوص برای مردم یک ضرورت است.

  پرینت
شناسه خبر : 2177 | تاریخ انتشار : 06 دی 1399 - 20:20 | 178 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :