اردبیل- با همت دادگستری کل استان، نشست هم اندیشی شورای قضایی استان با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به منطور بررسی وضعیت استان در موضوعات مختلف اقتصادی و اجتماعی در محل دادگستری استان برگزار شد.

به گزارش شیوا بیان، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در دیدار با در دیدار با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان استان، ضمن گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، وتسلیت ارتحال آیت الله مصباح یزدی،تفکرو مکتب سردار سلیمانی را مکتب مقاومت و تسلیم ناپذیری در دنیای اسلام ذکر کرد که در دفاع از ارزش های اسلامی و مبارزه با ظلم و ستم، در تداوم و استمرار نهضت عاشورا پدیدار گشته است.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری این دوره مجلس شورای اسلامی، به عنوان مجلس انقلابی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کرد: هر چند قضات و کارکنان دستگاه قضایی در انجام وظایف و رسالت‌های ذاتی خود جهادگونه و بسیجی وار شبانه روزی تلاش می کنند.لذا مسلما حمایت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی می تواند به طور چشمگیری ما را در احقاق حق و اجرای عدالت در جامعه کمک نماید.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه دستگاه قضایی اقدامات چشمگیری در حوزه‌های مختلف امنیتی،اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داشته است افزود: در حوزه حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری، بسیاری از واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد با همکاری دستگاه‌های اجرایی وقضایی دوباره به چرخه تولید بازگشته است.

وی در خصوص سند تحول قضایی نیز اظهار داشت: سند تحول قضایی سند بسیار تاثیرگذار در حوزه های مختلف است که نگاه به مقوله پیشگیری از وقوع جرم، حمایت از سرمایه‌گذاری، خدمات قضایی بر بستر الکترونیک، توجه به ارائه خدمات غیرحضوری و مبارزه با فساد در تمامی حوزه‌ها از جمله مهمترین آنهاست که اجرایی و عملیاتی کردن آن نیازمند همکاری تعامل و هماهنگی تمامی دستگاه ها و نهادها در سه قوه می‌باشد .

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه دستگاه قضایی استان علیرغم اینکه با کمبود کادر قضایی و اداری روبرو بوده و مشکلات بسیاری از لحاظ امکانات و تجهیزات داشته است گفت: با وجود این دستگاه قضایی استان توانسته است در ۹ ماهه امسال ورودی ناخالص پرونده ها به محاکم قضایی را کاهش دهد.

وی در ادامه با اشاره به امیدواری ایجاد شده در سطح جامعه به خصوص پس از روی کار آمدن آیت الله رئیسی در راس قوه قضاییه به بخشی از مصوبات سفر اخیر ایشان به استان اشاره کرد و گفت: ابطال قرارداد کشت و صنعت و دامپروری مغان و تعیین تکلیف آن و انتخاب هیئت مدیره و مدیرعامل جدید آن و نیز تلاش برای ساماندهی و حل مشکلات شرکت سبلان پارچه و بسیاری دیگر از نتایج مهم این سفر بود، عتباتی با اشاره به لزوم توجه جدی به مساله معیشت،مسکن ورفاه کارکنان دادگستری از نمایندگان مجلس خواستار توجه جدی به وضعیت بودجه قوه قضائیه در سال ۱۴۰۰شد.

نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه سند تحول قضایی را سندی بنیادی اعلام و بر همکاری کامل مجلس در تصویب قوانین لازم جهت اجرای آن تاکید نمود.

نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن قدردانی از مسئولین قضایی استان به ویژه رئیس کل دادگستری استان در احقاق حق و اجرای عدالت و نیز تلاش های صورت گرفته در خصوص حمایت قضایی از سر مایه گذاری و رونق تولید و اشتغال در استان، نسبت پی گیری و رفع مشکلات استان اعلام همکاری نمودند.

  پرینت
شناسه خبر : 2360 | تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 8:45 | 117 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :