رقیه فرج پور این روزها ازیک‌طرف طولانی شدن پروسه درمان ویروس کرونا و از طرف دیگر واکسیناسیون عمومی سبب شده است که عده‌ای چنین پندارند که کرونا تمام شده است و می‌توانند به زندگی عادی برگردند.

به گزارش شیوابیان:رقیه فرج پور این روزها ازیک‌طرف طولانی شدن پروسه درمان ویروس کرونا و از طرف دیگر واکسیناسیون عمومی سبب شده است که عده‌ای چنین پندارند که کرونا تمام شده است و می‌توانند به زندگی عادی برگردند.
برگشت به زندگی عادی آرزوی همه است که می‌خواهند و دوست دارند که هر چه زودتر این اتفاق بیفتد و زندگی به روند عادی قبل از کرونا برگردد اما مسئله این است که هنوز این اتفاق نیفتاده است و باید تا زمانی که کرونا به‌صورت عام کلمه ریشه‌کن یا درمان قطعی آن محقق نشده است، باید پروتکل‌ها را رعایت کرده و خود را از دچار شدن به این ویروس منحوس دورنگه داشت.
«پیشگیری بهتر از درمان است» تنها یک شعار نیست بلکه عین حقیقتی است که باید با تمام امکانات تلاش کرد که به این ویروس مبتلا نشد وگرنه معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار فرد مبتلا شده قرار دارد و هر لحظه ممکن است کرونا سبب شود که تابلو ایست در جلوی زندگی فرد بالا رود و او از زندگی دنیوی خداحافظی کند، خداحافظی‌ای که می‌تواند به بازماندگان آسیب‌های مختلف روحی، روانی و مالی وارد کند، آسیبی که هرگز کسی یارای جبران آن را ندارد.
این تنها یک بُعد کار است، هیچ‌وقت جای خالی هیچ فردی که دنیایش را عوض کرده است، نمی‌شود و نمی‌تواند پر شود بنابراین افراد باید همچنان خود را از معرض ابتلا به ویروس کرونا دورنگه دارند تا نیازی به درمان، تأمین هزینه‌های درمان، تبعات جسمی و مالی و غیره نداشته باشند.
حقیقت امر این است که فرد مبتلا به ویروس کرونا عین یک کشتی بدون ناخدا و سرگردان در دریا است که کسی نمی‌داند به چه سرنوشتی دچار خواهد شد. آیا او به ساحل آرامش رسیده و شانس حیات دوباره خواهد یافت یا اینکه در گردباد غرق خواهد شد؟
عادی انگاری می‌تواند جامعه را به دچار چالش سلامت بکند زیرا کرونا به‌صورت انفرادی درمان‌پذیر نیست بلکه به‌صورت جمعی باید درمان شود و هر فردی نه‌تنها در قبال خودش بلکه در قبال دیگر افراد جامعه هم مسئولیت دارد زیرا ممکن است ناقل این ویروس باشد و دیگران را به خطر بیندازند
همه افراد جامعه باید برای مقابله و مبارزه با ویروس کرونا تلاش کنند، باید خودشان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و ضمن تشویق دیگران برای رعایت این پروتکل‌ها، آنها را برای واکسیناسیون ترغیب و تشویق کنند تا ضریب نفوذ واکسن ارتقا یافته و با واکسیناسیون اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق مردم کشور این بیماری را زمین‌گیر کرد

  پرینت
شناسه خبر : 3907 | تاریخ انتشار : 16 آبان 1400 - 20:20 | 209 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :