به گزارش سایت خبری«شیوا بیان» متن بیانه به شرح زیر است: ملت آگاه و فرهنگ مدار و اهالی کهن شهر دارالامان و دارالارشاد اردبیل در فراخ پر از فراز و فرود اردبیل، دگردیسی ها و تصمیماتی بر تارک تاریخ این شهر مقدس، برگ هایی از مرارت و شورکامی و مسرت و شیرین کامی را […]

 

به گزارش سایت خبری«شیوا بیان» متن بیانه به شرح زیر است:

ملت آگاه و فرهنگ مدار و اهالی کهن شهر دارالامان و دارالارشاد اردبیل

در فراخ پر از فراز و فرود اردبیل، دگردیسی ها و تصمیماتی بر تارک تاریخ این شهر مقدس، برگ هایی از مرارت و شورکامی و مسرت و شیرین کامی را انضمام نموده است. پادگان در میدان طیاره قرار گرفته و پس از پیروزی انقلاب انقلاب و از سال 1368 انتقال پادگان ها از حریم شهرها، مصوبه قانونی گرفت و پس از رخوتی طولانی هم اینک با شجاعت استاندار ساعی، یک بار دیگر، مسئله حیاتی تازه گرفته.

از سویی دیگر و بر اساس بنیان های ذهنی مردم در تصمیمات کلان شهری از جمله باغ ملی و باغ شریعت، گمانه زنی های توام با سرخوردگی و یاس بدنه افکار عمومی را سخت دچار چالش نموده است.

در این راستا مجمع مطالبه گران با درک حساسیت تاریخی و با مساعدت کمیته عمران و شهرسازی خود، پس از پنج جلسه درون کمیته ای فنی و طولانی، بانشستی صمیمی ضمن استماع دیدگاه های استاندار محترم و آخرین تصمیمات این حوزه، براساس پرسش گری خردورزانه و کنشگری عاقلانه و مسئولیت پذیرانه به نقد و ارائه دیدگاه های خود پرداخت و براساس مصوبه جلسه و پیرو جلسه اول، بر اساس پیشنهاد شهردار و دستور استاندار، بیست و هشتم اردیبهشت ماه در دفتر معاونت محترم عمرانی استانداری با حضور شخص ایشان، مدیر دفتر فنی، معاونت شهرسازی، شهردار و ریاست نظام مهندسی و مدیران پیشکسوت و سابق شهری یک بار دیگر برای هم افزایی و تبیین زوایای پیدا و پنهان این مسئله، جلسه ای فنی و مدیریتی برگزار نمود. با توجه به استنادات قانونی و سهم ارتش از مساحت بیست و هشت هکتاری مجموعه و استیصال استان در پرداخت نقدی سهم ارتش، عاقلانه ترین تصمیم، سهیم کردن ارتش در مجموعه پادگان می باشد، منوط بر آن که ارتش به توافق و تفاهم صورت گرفته قبلی در تپه نادری مبنی برعقب نشینی پانزده متری از خیابان امام خمینی اقدام کند. آن گاه می توان بر مبنای واقعیت های موجود و با استفاده از دیدگاه نخبگان و عقلا دست به اقدامات بعدی زد. لازم است مدیران و مسئولان شهری سعه صدر لازم را برای شنیدن نقطه نظرات افکارعمومی و حلقه های روشنفکرانه داشته باشند. مصوبه امروز کمیته بر این مبنا شکل گرفت که هر تصمیمی باید از طریق اطلاع رسانی لازم وشفاف سازی به بوته نقد گذاشته شود تا بهترین تصمیم ممکن در تامین منافع ارتش از سویی و شهر و شهروندان از سویی دیگر گرفته شود. امید است که توسعه کالبدی شهر اردبیل با نگاه توسعه انسانی بتواند رگه های پویایی یک “شهر مدرن دینی” را در آئینه ذهنی مردم، تمام قد نشان دهد.

 

جامعه اسلامی اصناف و بازاریان و مجمع مطالبه گران اردبیل

  پرینت
شناسه خبر : 831 | تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1399 - 10:24 | 140 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :