سونامی تغییر استانداران دولت سیزدهم در کشور, برخی مراکز دور مانده از قدرت در استان را به طمع انداخت تا با جوسازی, زمزمه تغییر استاندار اردبیل را بر سر زبانها بیاندازد.

 شیوابیان-یادداشت-هادی صباغی

سونامی تغییر استانداران دولت سیزدهم در کشور, برخی مراکز دور مانده از قدرت در استان را به طمع انداخت تا با جوسازی, زمزمه تغییر استاندار اردبیل را بر سر زبانها بیاندازد.

نگارنده در همان اوایل انتصاب عاملی, معتقد بود با انتصاب او, برخی دور ماندگان از پست ها و مراکز قدرت, به شدت علیه او فعال خواهند شد و با استفاده از قرابت فامیلی او به نماینده ولی فقیه در استان و مناصب قبلی اش در دولت های قبلی, هجمه سنگینی علیه او براه بیاندازند و مانع تصدی استانداری وی شوند.

وقتی تیر این مراکز به سنگ خورد, منتظر ماندند تا از کوچکترین بهانه برای موج سواری علیه او استفاده کرده و با طمع بازگشت به قدرت, زمینه برکناری اش را مهیا کنند.

بدون شک, عاملی بعنوان مدیری با تجربه و کارنامه دار, در این مقطع زمانی, بهترین گزینه برای استان بود و هست.

سالها حضور در حوزه مدیریت استان و شناخت مشکلات و مسائل استان, در کنار روحیه انتقادپذیری و سعه صدرش, این گزینه را تبدیل به گزینه برتر کرده و قطعا گذشت زمان نتایج اقداماتش را بیش از پیش نشان خواهد داد.

ارتباطات کشوری, داشتن چهره ای مقبول در بین جناح های سیاسی استان, تعامل مثبت با صاحب نظران و منتقدین, بومی بودن, تجربه و شناخت از وضعیت و بایدها و نبایدهای استان و بالا بودن ظرفیت شخصیتی, از او گرینه ای همچنان برتر برای مدیریت عالی استان ساخته است. هرچند این امر به مذاق مخالفانش خوش نیاید. مضافا بر اینکه مخالفانش به این امر هم معترف هستند.

بهرحال; به نظر نگارنده, آنچه مهم است منافع استان و رفع و رجوع مشکلات آن است. عاملی همچنان گزینه برتر برای استان است و مخالفانش همچنان بر طبل مخالفت و تلاش برای حذفش خواهند کوبید ولی زمان ثابت خواهد کرد عاملی می تواند همچنان چهره مثبت و برتر مدیریت عالی استان باشد.

 

 

  پرینت
شناسه خبر : 10670 | تاریخ انتشار : 16 دی 1401 - 10:09 | 67 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :