یادداشت-حسن عظیم زاده: امیدواریم امسال با استفاده ازظرفیت های استان در تمامی بخش ها و با برنامه ریزی منسجم و جدی مسوولان، بتوانیم با پشتیبانی و رفع موانع نقش بسزایی در حمایت و ایجاد تولید داشته و موجب رونق و توسعه بیش از پیش استانمان در آغاز قرن جدید باشیم.

یادداشت- شیوا بیان– حسن عظیم زاده(مشاور عالی استاندار اردبیل): سال ۱۴۰۰ که توسط مقام معظم رهبری(دام ظله) بنام سال “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” نامگذاری گردیده است، لازم است برای تحقق شعار سال، تولید و حمایت از تولید و سرمایه گذاران در اولویت کاری مسوولان قرار بگیرد و موانع سر راه تولید برداشته شود . همچنین تحریم های ظالمانه اعمال شده علیه کشور را به عنوان فرصت تلقی کرده و به تولیدات داخلی بیشتر از گذشته اهتمام ورزیده شود و در این راستا، مسئولین، مشکلات سرراه سرمایه گذاران را کنار بزنند و راه را هموار نمایند نه اینکه بگویند” نمی‌شود کاری کرد”!

مدیران و مسئولان باید در مقابل جانفشانی ها و فداکاری های مردم عزیزمان، با خدمت صادقانه و شبانه روزی، قدردان آنها باشند و با شفافیت و صمیمیت با مردم در ارتباط بوده و در رفع گرفتاری هایشان بکوشند.

خوشبختانه مسوولان استان اردبیل طی سال گذشته با برداشتن گام‌های اساسی در مسیر رونق و رفع موانع تولید، به شکل عملی با احیای واحدهای راکد به پشتیبانی از این حوزه پرداخته و با برنامه ریزی که در آغازین روز سال ۱۴۰۰، استاندار اردبیل با حضور معاونان و فرمانداران و مدیران استانی انجام دادند، با عزم جدی به این حوزه ورود پیدا کرده و بر فراهم کردن زمینه های حضور سرمایه گذاران بزرگ در استان -که میتوانند در رونق و توسعه استان نقش مهمی ایفا نمایند-تاکید کردند. 

در تحقق شعار سال، نقش بانک ها هم در بحث پشتیبانی از تولید بر کسی پوشیده نیست و امسال بانک ها باید در حمایت مالی از تولید، نقش پررنگی نسبت به گذشته داشته باشند و مسوولان استان همانطور که در اجرای برخی پروژه های بزرگ و احیای برخی واحدهای تولیدی راکد ازین موضوع غافل نبوده اند، قطعا در تحقق شعار سال هم ازین فرصت بهره خواهند برد.

استان اردبیل دارای ظرفیت ها و پتانسیل های قابل توجهی است، گردشگری یکی از ظرفیت های استان است و ازجمله فرصت های پیش روی استان جهت افزایش درآمدهای ارزی است. برای توسعه گردشگری در استان(گردشگری مذهبی، ورزشی و…) باید زیرساخت های این صنعت و تسهیلات لازم را تقویت کرد از جمله زیرساخت های حمل ونقل، اقامت، مراکز سیاحتی تفریحی که در جذب گردشگران داخلی و خارجی نقش به سزایی دارند.

بخش کشاورزی از دیگر ظرفیت ها و توانمندی های استان است که با ایجاد کارخانجات و صنایع تبدیلی میتوان در بخش صادرات و درآمدهای ارزی و همچنین بحث اشتغال گام های خوبی برداشت.

امیدواریم امسال با استفاده ازظرفیت های استان در تمامی بخش ها و با برنامه ریزی منسجم و جدی مسوولان، بتوانیم با پشتیبانی و رفع موانع نقش بسزایی در حمایت و ایجاد تولید داشته و موجب رونق و توسعه بیش از پیش استانمان در آغاز قرن جدید باشیم.

  پرینت
شناسه خبر : 2800 | تاریخ انتشار : 05 فروردین 1400 - 10:32 | 253 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :