مصمم به شفاف سازی هستیم، اردبیل برای رسیدن به شهر آسایش و آرامش قدم برمی‌دارد.

به گزارش شیوابیان،حاج جواد انصاری امروز با حضور در برنامه زنده رادیو ساعتی شبکه سبلان بمناسبت روز شوراها تصریح کرد: عملکرد شورای دور ششم شهر اردبیل یک کار و فعالیت دسته جمعی است و چنانچه عملکردی مثبت و یا انتقادی به مجموعه وارد باشد، متعلق به همه شوراست و صرفا به یک نفر نمی‌توان آن عملکرد را نسبت داد.

وی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان اردبیل در ماه مبارک رمضان و با بیان اینکه همه اعضای شورا با هم برابرند؛ گفت: شورای شهر با حداکثر آرای مردم شهر انتخاب شدند و شوراها امین و امانت دار مردم شهر در مدیریت شهری هستند.

وی گفت: مردم با انتخاب خود نشان دادند نقش مثبتی در مدیریت شهری دارند و اعضای شورای شهر نیز با آرای حداکثری اقدام به انتخاب شهردار اردبیل کردند و تصیمیماتی که در شورا گرفته میشه و یا مصوباتی که تصویب میشود همواره در چهارچوب قانون و بر محور تامین منافع و مصالح شهروندان است.

وی با بیان اینکه شهردار اردبیل اختیار تام دارد افزود: شورای اسلامی شهر اردبیل یک دستگاه نظارتی است و ما بعنوان نماینده مردم بر عملکرد شهرداری نظارت میکنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل ادامه داد: در جایی که عملکرد مجموعه مدیریت شهری برخلاف منافع شهروندان باشد، شورای اسلامی قطعا بعنوان یک دستگاه نظارتی ورود خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۳۰۰ نوع خدمات توسط شهرداری به شهروندان ارایه میشود افزود: خدمات شهرداری اردبیل تعطیل پذیر نیست و سازمانهایی چون ارامستانها ،خدمات شهری، آتش نشانی و …..۲۴ ساعت در حال خدمت رسانی هستند.

خدمات شهرداری بصورت متوازن ارایه میشود

انصاری به تخصیص اعتبارات متوازن به مناطق پنجگانه شهری اشاره کرد و گفت: هرچند درآمد مناطق باهم متفاوت هستند اما مجموعه درامد شهرداری در شهرداری مرکز مستقر است و هزینه کرد و ارایه خدمات بصورت یکنواخت به شهروندان ارایه میشود.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل با بیان اینکه شورای اسلامی شهر مصمم به شفاف سازی است افزود: جلسه‌ی شورا در طول هفته بصورت علنی(باحضور خبرنگار) یا بصورت کمیسیون برگزار میشود؛ که ۲۸ امین جلسه دوره ششم هفته پیش روز چهارشنبه برگزار شد.

وی تشریح کرد: گزارش هزینه کرد و درآمد ۶ ماهه‌ی مجموعه مدیریت شهری برای اولین بار جهت اطلاع مردم، شفاف سازی و منتشر شد.

انصاری با بیان اینکه اعتبار پیشنهادی شهرداری اردبیل در سال ۱۴۰۱ ، معادب ۱۴۰۰ میلیارد تومان بود و شورای شهر همان ۱۴۰۰ میلیارد تومان (۵۵۰میلیارد تومن اعتبارات جاری، ۸۵۰میلیارد تومان عمرانی) را تصویب کرد.

وی در خصوص لکه گیری آسفالت خیابانها گفت: شرایط اب و هوایی اردبیل استفاده زود هنگام از دستگاه فینیشر را اجازه نمیدهد و فعلا لکه گیری ها آغاز شده و آسفالت ریزی با توجه به تامین قیر درحجم گسترده انجام خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر تعامل و همکاری خوبی با شهردار اردبیل دارند گفت: این همکاری قطعا منجر به آسایش و آرامش شهروندان در شهر اردبیل خواهد شد.

تکمیل پروژه های ناقص در اولویت است

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل تشریح کرد: در دور پنجم برای اولین بار قرارگاه خاتم اقدام به اجرای پروژه هایی در اردبیل کرد که قرارداد احداث ۴ پل غیر همسطح بسته شد؛ اما امروز در حالی که پل جام جم آماده افتتاح و پل نیایش بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد علاوه بر اتمام این دو پروژه، اهتمام‌ ما برای تکمیل سایر پروژه های ناقص نیز است.

وی به اجرای طرح ترافیکی با هدف کاهش ترافیک در میدان ورزش اشاره کرد و افزود: احداث احداث پل اقاباقر و بسیج نیز در دستور کار قرار دارد و و به زوری کلنگ زنی خواهد شد.

انصاری ادامه داد: ما در بزرگراه شهدا جهت اینکه بنوانیم بزرگراهی بدون چراغ راهنمایی رانندگی داشته باشیم؛ مصوبه احداث زیر گذر حافظ را تصویب کردیم؛ احداث زیرگذر ججین نیز در سال آتی خواهد بود تا رینگ بزرگراه شهدا که مزین بنان بزرگراه شهید قاسم سلیمانی است بدون چراغ راهنمایی و رانندگی باشد.

وی به آبگرفتگی معابر در هنگام بارش باران اشاره کرد و گفت: این مشکل نیاز به اصلاح جدی دارد و از انجایی که فاصلاب شهری جوابگوی ظرفیت شهر نیست در هنگام بارش باران با مشکل ابگرفتگی مواجهیم اما خوشبختانه با اماده باش نیروهای خدمات شهری و پای کار بودن مدیران مناطق مشکل اب گرفتگی دیروز نیز بلافاصله مرتفع شد.

سرانه فضای سبز اردبیل افزایش می یابد

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل به افزایش سرانه فضای سبز اردبیل اشاره کرد و گفت: تبدیل باغ شریعت به وسعت‌ ۹ هکتار به پارک، احداث پارک ۶ هکتاری در میراشرف و توسعه فضای سبز در اطراف شورابیل از جمله احداث باغ آلبالو با کاشت نهال مثمر و باغ بهشت در شورابیل از جمله فضاهایی است که با توسعه‌‌ی این فضاها، سرانه فضای سبز افزایش خواهد یافت.

جوا انصاری در خصوص جمع آوری وسایل بازی کودک در پارک‌ها گفت: وسایل بازی فرسوده‌ای که استاندارد لازم را نداشتند جمع آوری شده و اخیرا مصوبه ای داشتیم تا وسایل بازی برقی که متعلق به بخش خصوصی است، نوسازی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل از ورود ۶۰ دستگاه اتوبوس به دایره ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت :از اوایل خرداد ماه این اتوبوس ها تحویل مدیریت شهری خواهند شد.

وی همچنین به خرید دستگاههای برف روبی اشاره کرد و گفت: در بحران برف شاهد کمبود دستگاههای برف روبی بودیم که خوشبختانه مقدمات خرید بیش از ۱۷ دستگاه ماشین الات سنگین فراهم شد‌.

رئیس شورای شهر اردبیل در خصوص دفع پسماند زباله نیز گفت: با قرارگاه خاتم مذاکراتی انجام دادیم که در شرف قرارداد است تا این قرارگاه، مشابه طرحی را که در تبریز اجرا کرده است را در اردبیل نیز اجرایی کند.

انصاری به ساماندهی رودخانه بالیخلی چای اشاره کرد وگفت: اعتبارات خوبی برای ساماندهی این رودخانه تعلق گرفته که از محل سمت فرمانداری تا زرناس ساماندهی، اجرایی خواهد شد و پس از اتمام ساماندهی با توافقی که با اداره اب انجام دادیم مشکل اب این رودخانه نیز مرتفع خواهد شد.

وی گفت: در دور ششم شورای شهر علاوه بر اینکه شیوه نامه جدید سرمایه گزاری جهت حمایت از سرمایه گزاران تدوین شد، افزایش درامد پایدار شهری نیز در برنامه قرار گرفت

وی گفت: مصمم هستیم تا هیچگونه قرارداد مشارکتی یا سرمایه گزاری و یا پیمانکاری بدون مناقصه واگذار نشود.

رئیس شورا به انتقال بازار آهن فروشان به مساحت ۳۸ هکتار زمین در کوراییم اشاره کرد و گفت: مجور انتشار آگهی این طرح صادر شده و با انتقال بازار آهن فروشان از داخل شهر به بیرون از شهر مشکل ترافیک در این محدوده نیز حل خواهد شد.

انصاری گفت: بزودی مرکز کنترل ترافیک نیز با همکاری دانشگاه صنعت شریف راه اندازی خواهد شد.

 

  پرینت
شناسه خبر : 8149 | تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1401 - 20:14 | 296 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :