معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: ضروری است شهرداری با تعیین‌ مکان مناسب برای دستفروشان، جلوی خرید و فروش اموال مسروقه را در تازه میدان و دروازه مشگین را بگیرد.

  
به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز ، یوسف خدادادی در جلسه مقابله با خرید و فروش اموال مسروقه در دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: سرقت از مسایل مهمی است که آثار روحی و روانی، اجتماعی و امنیتی در جامعه دارد و به نوعی آرامش، آسایش و امنیت مردم را به هم می‌ریزد.
 
وی خاطرنشان کرد: باید با راهکارهای مناسب در پیشگیری و کاهش سرقت تلاشی جدی انجام داد و در کنار آن با افرادی که اقدام به خرید و فروش اموال مسروقه می‌کنند به جد برخورد کرد.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل بیان کرد: شهرداری باید ظرف سه ماه مکان مناسب برای دستفروشان در نظر بگیرد تا با شناسایی افراد فعال در این زمینه اجازه ندهد تا عده‌ای سودجو و سارق زمینه پهن کردن بساط فروش اموال مسروقه را به نوعی فراهم کنند.

خدادادی افزود: اماکن با همکاری نیروی انتظامی و اصناف باید سمساری‌ها و فروشندگان وسایل اسقاطی را به تجهیزات نظارتی به ویژه دوربین‌های هوشمند مجهز کنند تا امکان سودجوئی برخی‌ها از محل سرقت اموال و کالاها در بازار فروش به وجود نیاید.

وی در ادامه ضرورت نصب ردیاب را در خودروها برای کاهش سرقت در این حوزه یادآور شد و بیان کرد: با توجه به اینکه آمار سرقت خودرو به ویژه سرقت تجهیزات خودرو بالا رفته انتظار داریم تا صاحبان خودروها نسبت به نصب دستگاه‌های جدید ردیاب در خودروهای خود اقدام کرده و تا حدود زیادی سرقت‌های خودرو کاهش یافته و متخلفان در این زمینه به کیفر اعمال برسند.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل همچنین به سرقت سیم برق در برخی از مناطق روستایی و دورافتاده مرزی اشاره و تصریح کرد: شرکت توزیع برق استان در کنار تبدیل سیم‌های کابلی به مسی و آلومینیومی تلاش کرده و در کنار آن گشت‌های تلفیقی مشترکی بین شرکت توزیع برق با نیروی انتظامی و مرزبانی شکل گیرد تا سرقت سیم برق به حداقل برسد.

خدادادی اهمیت موضوع اطلاع‌رسانی را در کنار آگاهسازی مردم در جلوگیری از سهل‌انگاری‌های روزمره در توقف خودروها و بی‌احتیاطی در این زمینه یادآور شد و بیان کرد: همشهریان با تهیه حفاظ برای پنجره‌ها و درب منازل سعی کنند تا از نگهداری اشیای گرانقیمت در منزل خودداری کنند.

وی ادامه داد: در کنار این اقدامات پیشگیرانه باید خرید و فروش کالا در فضای مجازی رصد شده و در اعطای مرخصی و یا آزادی سارقان دقت شود تا اطلاعات آنها در کنار ارائه به پلیس آگاهی در اختیار مرزبانی نیز قرار گیرد.

در این جلسه نمایندگی نصب دستگاه‌های ردیاب در خودروها برای جلوگیری از سرقت، گزارش خود را از استقبال مردم برای خرید این دستگاه‌ها ارائه کرد که این دستگاه قادر است خودروهای سرقت شده را توسط صاحب خودرو به مدت 6 تا 12 ساعت بدون قطع سیستم خودرو ردیابی کرده و اطلاعات را در اختیار پلیس قرار دهد که نصب این سیستم ردیاب در همه خودروهای سنگین به ویژه اتوبوس‌ها و تانکرهای سوخت به انجام رسیده است.

در این جلسه همچنین نیروی انتظامی به 191 مورد سرقت خودرو و کشف 90 درصدی این خودروهای مسروقه اشاره کرد و گفت: در مناطق مرزی نیز 61 مورد سرقت توسط مرزبانی کشف شده که عمده آنها مربوط به سرقت سیم و احشام بوده است.
انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 524 | تاریخ انتشار : 25 آبان 1397 - 17:18 | 162 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :