به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، علی نباتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران تصریح کرد: فعالیت شبکه های اجتماعی زمانی قانونی است که متصدیان آنها دارای هویت و شناخته شده برای مردم باشند.
وی اظهار داشت: نشر اکاذیب ، تشویش اذهان عمومی ، تهیه و انتشار اخبار خلاف واقع از سوی رسانه و فضای مجازی جرم محسوب شده و دادستانی نسبت به محدود و مسدود کردن فعالیت شبکه های اجتماعی بی هویت اقدام می کند. 
دادستان خلخال گفت: جامعه نیازمند کمک از سوی رسانه و فضای مجازی برای توسعه سرمایه گذاری اقتصادی ، حل و فصل مشکلات سر راه مردم و معرفی ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری برای توسعه و پیشرفت شهرستان است.
وی افزود: با متصدیان فضای مجازی که به هر عنوان زمینه دلسردی سرمایه گذاران راغب به سرمایه گذاری در طرح های مختلف شهرستان از جمله گردشگری منطقه را فراهم می کنند ، برخورد شده و افرادی که سعی دارند به بهانه انتقاد یاس و ناامیدی را در بین مردم القا کنند مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند.
نباتی اظهار کرد: استفاده از فرصت فضای مجازی می تواند در راستای توسعه و عمران منطقه ، خدمت رسانی بیشتر به مردم ، حل مشکل گرانی ، ایجاد امید به زندگی ، اعتماد به مسئولان و معرفی دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی باشد.
دادستان خلخال با تاکید بر اینکه مردم باید مراقب فعالیت شبکه های اجتماعی ناشناس ، مجهول و بی هویت باشند تا گرفتار کلاهبرداری دیجیتالی نشوند، افزود: برخی از این شبکه های اجتماعی با ترفندهای مختلف و به بهانه کمک به افراد نیازمند دست به جمع آوری پول می زنند.
وی همچنین گفت: شبکه های اجتماعی خلاف و یا افراد کلاهبردار به بهانه های مختلف از قبیل برنده شدن در مسابقات و یا بهانه های دیگر اقدام به ارسال پیام از طریق فضای مجازی و یا پیام کوتاه با استفاده از تلفن های همراه کرده و با کسب اطلاعات از حساب بانکی و رمز آنها اقدام به خالی کردن حساب مردم می کنند، که کلاهبرداری 50 تا 480 میلیون ریالی از افراد در خلخال مصداق بارز این گونه موارد کلاهبرداری دیجیتالی است.
انتهای پیام/