رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در حال حاضر تعداد 212 پروانه بهره برداری معادن با سرمایه گذاری بیش از 300 میلیارد تومان در استان در حال فعالیت هستند.

رامین صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، در خصوص فعالیت معادن در استان اردبیل عنوان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۱۲ پروانه بهره برداری معادن با ذخیره ۴۵۰ میلیون تن شامل انواع مواد معدنی با سرمایه گذاری بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در استان اردبیل در حال فعالیت هستند.

وی افزود: یکی از برنامه های مهم در این بخش افزایش استخراج مواد معدنی از معادن استان بود که در سال جهش تولید، به میزان ۱۱/۳ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص فعالسازی معادن در سال جهش تولید نیز بیان کرد: تعداد ۲۰ معدن راکد با اشتغالزایی ۱۰۰ نفر در سال گذشته مجددا فعال شدند که این میزان نسبت به سال ۹۸ از رشدی ۱۹ درصدی برخوردار بوده است.

صادقی ادامه داد: در سال گذشته تعداد ۱۷ فقره پروانه بهره برداری معدنی صادر شده که نسبت به سال ۹۸، ۶/۲ درصد افزایش داشته است.

وی آزاد سازی معادن راکد و منجمد را یکی از برنامه های مهم در سال جهش تولید قلمداد کرد و گفت: تعداد ۱۹۷ محدوده معدنی آزاد و در لایه مزایده قرار گرفت که با برگزاری دو مزایده در سال گذشته ۲۶ محدوده و معدن به بخش خصوصی واگذار شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص عملیات اکتشاف مقدماتی در استان نیز اذعان کرد: در استان اردبیل عملیات اکتشافی در وسعتی بالغ بر ۷ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع به اتمام رسیده و برای ادامه عملیات اکتشافات تفضیلی در ۱۶ محدوده امیدبخش اقدام شده و برای ۱۲ محدوده پروانه اکتشاف صادر و برای ۴ محدوده در مرحله صدور پروانه هستیم.

صادقی گفت: استان اردبیل در به نتیجه رسیدن مطالعات اکتشافی در پهنه های اکتشافی رتبه اول را در بین استان های کشور به خود اختصاص داده است؛ از بین محدوده های مذکور برای دو محدوده، عملیات اکتشاف تفضیلی نیز به اتمام رسیده و در مرحله بررسی و صدور گواهی کشف می باشد و لازم به ذکر است که مواد کشف شده بیش از ۱۵۳ میلیون تن کانسنگ مس، مولبیدن و طلا  است.

  پرینت
شناسه خبر : 3059 | تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1400 - 9:48 | 202 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :