مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از فعالیت 48 ایستگاه باران سنجی در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان: سیاوش محمدی مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با علی حیدری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان اردبیل دیدار و گفتگو کرد.
محمدی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بارش و خشکسالی استان ،در تشریح فعالیت های هواشناسی استان به نقش داده ها و اطلاعات هواشناسی در تصمیم سازی برای مسئولان استان اشاره نمود و صدور بموقع پیش بینی ها ی بلند مدت هواشناسی را در مدیریت بهینه منابع آبی استان مهم توصیف کرد.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت در حال حاضر در سطح استان ۴۸ ایستگاه باران سنجی فعال می باشد که نیاز است در خصوص ایستگاههای موازی تصمیم گیری و توسعه متوازن این ایستگاهها در سطح استان با هماهنگی دو دستگاه مد نظر قرار گیرد.
محمدی همچنین در جهت یکسان سازی داده ها و آمارهای بارشی منتشر شده خواستار هماهنگی و همکاری بیشتر شرکت سهامی آب منطقه ای و اداره کل هواشناسی استان گردید.
حیدری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان اردبیل نیز ضمن تاکید بر نقش گزارشات و پیش بینی های هواشناسی در مدیریت مصرف منابع آبی استان، پیشنهاد طراحی وب سایت مشترک و بارگذاری داده ها و اطلاعات ایستگاههای باران سنجی،برف سنجی و تبخیر سنجی را نمود.

  پرینت
شناسه خبر : 4203 | تاریخ انتشار : 08 آذر 1400 - 22:14 | 166 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :