گروه استان‌ها - استاندار اردبیل گفت: با اقدامات انجام شده در بخش گردشگری خلخال و تکمیل پل معلق ازناو که طولانی‌ترین پل معلق گردشگری جهان است، خلخال به یکی از قطب‌های مهم و جدید گردشگری کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش شیوابیان:سیدحامد عاملی در بازدید از پروژه‌های گردشگری شهرستان خلخال اظهار داشت: اقدامات انجام‌شده در بخش گردشگری این شهرستان مناسب و شایسته قدردانی است.

 استاندار اردبیل گفت: شهرستان خلخال دارای جاذبه‌ها و قابلیت‌ها بالایی در بخش گردشگری است و با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و تقویت زیرساخت‌ها در بخش گردشگری خلخال، این شهرستان بعد از ایام کرونا میزبان خیل عظیم گردشگران خواهد بود.

وی افزود: برخی از پروژه‌های اجرا شده در شهرستان خلخال در سطح کشور بی‌نظیر است که نمونه بارز این پروژه‌ها قصر چوبی برادران شاد در منطقه ازناو بوده که یکی از زیباترین و خاص‌ترین اقامتگاه‌های گردشگری کشور است.

عاملی بیان کرد: با اقدامات انجام شده در بخش گردشگری این شهرستان و تکمیل پل معلق ازناو که طولانی‌ترین پل معلق گردشگری جهان است، خلخال به یکی از قطب‌های مهم و جدید گردشگری کشور تبدیل خواهد شد.

استاندار اردبیل با معرفی قابلیت‌های گردشگری این شهرستان در سطح کشور را ضروری دانست و عنوان کرد: رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری در این شهرستان نیازمند تبلیغات بیشتر و معرفی به گردشگران است.

تکمیل زیرساخت‌های گردشگری اردبیل با محوریت گردشگری انسان‌ساخت

نادر فلاحی مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز در این بازدید اظهار کرد: با توجه به اینکه شعار اصلی ما در بخش گردشگری استان توسعه گردشگری از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب اردبیل است در سال‌های اخیر در راستای رونق این صنعت در تمامی شهرستان‌های استان اقدامات گسترده‌ای انجام شده است.
وی گفت: با رویکرد جهادی و تلاش شبانه‌روزی پروژه‌های گردشگری استان در تمامی شهرستان‌ها به سرعت در حال تکمیل است و این موضوع نویدبخش آینده درخشان این صنعت در استان است.

فلاحی افزود: با شیوع بیماری کرونا گردشگری کشور و استان به حالت تعطیل درآمد ولی با استفاده از این فرصت به وجود آمده زیرساخت‌های گردشگری در استان با محوریت گردشگری انسان‌ساخت تکمیل شده و استان اردبیل بیش از پیش آماده میزبانی شایسته از گردشگران در ایام پسا کرونا است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: شهرستان خلخال از جمله مناطق دارای قابلیت بالا برای رشد گردشگری بوده که با توجه به این ظرفیت تلاش کردیم تا با حمایت از سرمایه‌گذاران در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این شهرستان گام برداریم تا بتوانیم این شهرستان را به یکی از قطب‌های مهم گردشگری استان تبدیل کنیم.

مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: با توجه به توسعه زیرساخت‌ های استان در بخش گردشگری، آمادگی لازم برای پذیرش گردشگران داخلی و خارجی را داریم.

فلاحی اظهار کرد: با توجه به توسعه زیرساخت‌های استان در بخش گردشگری آمادگی لازم برای پذیرش گردشگران داخلی و خارجی را داریم که در راستای رونق این بخش در استان باید حضور در رسانه‌ها بیش از گذشته تقویت شود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با تاکید بر اهمیت معرفی جاذبه‌ها و قابلیت‌های گردشگری استان در سطح ملی و بین‌المللی گفت: در این زمینه باید اقدامات به صورت گسترده باشد تا شاهد حضور هر چه بیشتر گردشگران در استان در ایام پساکرونا باشیم.

وی از آمادگی لازم اردبیل برای پذیرش اتباع آذری خبر داد و افزود: ورود اتباع آذری به استان یک ظرفیت مهم در بخش گردشگری بوده که باید در راستای بهره‌برداری مناسب از این ظرفیت برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

فلاحی با اشاره به رویداد «اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت کشورهای عضو اکو» بیان کرد: در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها باید مدون و منسجم باشد تا بتوانیم بیشترین بهره‌برداری را از میزبانی این رویداد مهم گردشگری داشته باشیم.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با تاکید بر برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره‌های مختلف گردشگری در راستای معرفی جاذبه‌های استان ادامه داد: در راستای خدمات‌رسانی مناسب و جلب رضایت مردم و گردشگران انتظار می‌رود بازدیدها و نظارت بر مراکز تفریحی، آبدرمانی‌ها و مراکز اقامتی به صورت مداوم و مستمر انجام شود.

  پرینت
شناسه خبر : 4311 | تاریخ انتشار : 12 آذر 1400 - 22:19 | 25 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : تسنیم