مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: با شناسایی آسیب ها و رفع تهدیدات احتمالی در حوزه پدافند غیرعامل، می توان ضمن کاهش نقاط ضعف و افزایش بازدارندگی، از مجموعه‌ها‌ی تولیدی در برابر حوادث مختلف حفظ و صیانت کرد.

به گزارش شیوابیان، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: با شناسایی آسیب ها و رفع تهدیدات احتمالی در حوزه پدافند غیرعامل، می توان ضمن کاهش نقاط ضعف و افزایش بازدارندگی، از مجموعه‌ها‌ی تولیدی در برابر حوادث مختلف حفظ و صیانت کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل، محمد اهلی در جلسه کمیته پدافند غیرعامل این شرکت که به مناسبت فرا رسیدن هفته پدافند غیرعامل برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به مواجه واحدهای تولیدی در برابر انواع تهدیدات و خطرات طبیعی و غیرطبیعی، شرکت شهرک‌های‌صنعتی نقش مؤثری در اجرای اهداف پدافند غیرعامل درحوزه‌ ‌حفظ زیرساخت‌های‌صنعتی برعهده دارد.

اهلی با اشاره به اهمیت اصل پیشگیری و انجام اقدامات پیشگیرانه در مقابل حوادث و تهدیدات، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی توانمند و با مسئولیت، مهم‌ترین سرمایه یک واحد تولیدی در برابر تهدیدات و حوادث به شمار می آید که با آموزش واحدهای تولیدی می توان، آسیب های احتمالی را در زمان وقوع حوادث به کمترین میزان ممکن کاهش داد.

وی افزود: در حوزه آموزش، اقدامات موثری در خصوص ارتقاء دانش شاغلین و مدیران واحدهای تولیدی انجام شده است که با برگزاری دوره های آموزشی رایگان تلاش شده است تا میزان توانمندی و آمادگی واحدهای تولیدی در مواقع وقوع خطر افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از دیگر کارهای انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل را احداث و تجهیز ایستگاه های آتش نشانی برشمرد و افزود: احداث ایستگاه های آتش نشانی در شهرک های صنعتی از جمله مواردی است که به منظور حفظ و صیانت از جان و مال واحدهای تولیدی انجام می شود که در این خصوص تاکنون ۶ ایستگاه آتش نشانی در سطح شهرک های صنعتی استان احداث و راه اندازی شده است.

وی کنترل و هدایت آب های سطحی، طراحی و زون بندی شهرکهای صنعتی بر اساس نوع تولید و ممیزی و شناسایی واحدهای پرخطر را از دیگر وارد اجرا شده در شهرک های صنعتی استان برشمرد و افزود: با توجه به اینکه شهرک‌های صنعتی جزو تأسیسات حساس و زیربنایی کشور محسوب می شوند تلاش برای حفظ امنیت این شهرک‌ها‌ امری ضروری بوده و جزو برنامه های اساسی این شرکت قرار دارد.

  پرینت
شناسه خبر : 9620 | تاریخ انتشار : 09 آبان 1401 - 18:36 | 14 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :