به گزارش شیوابیان،محمد قصابی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات فرودگاه برگزار شد، اظهار کرد: با بهره‌برداری از سیستم روشنایی CAT۲ و آی.ال.اس در فرودگاه اردبیل، ابطال و لغو پروازها در این فرودگاه، ۷۰ درصد کاهش خواهد یافت.

وی افزود: در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی باند پرواز و سیستم روشنایی فرودگاه اردبیل هزینه شده که تمامی مراحل ساخت و نصب سیستم CAT۲ طبق قرارداد با شرکت دانش بنیان داخلی انجام و هفته گذشته این سیستم در فرودگاه اردبیل بکار گرفته شد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل با بیان اینکه اکنون فرودگاه اردبیل آماده برقراری هرگونه پروازهای داخلی و خارجی است، بیان کرد: تمام تلاش خود را می‌کنیم میزان پروازهای فرودگاه اردبیل را افزایش دهیم.

سیستم یخ‌زدایی هواپیما در فرودگاه اردبیل مستقر می‌شود

قصابی از عقد قرارداد جهت ساخت سیستم یخ‌زدایی هواپیما با یک شرکت داخلی خبر داد و تصریح کرد: در دمای زیر ۵ درجه سیلسیوس هواپیما نیاز به یخ‌زدایی با سیستم به‌روز دارد که جهت ساخت این سیستم  با یک شرکت داخلی قرارداد بسته‌ایم و امیداوریم تا چند ماه آینده شاهد به‌کارگیری آن در فرودگاه اردبیل باشیم.

وی با اشاره به میزان پروازهای فرودگاه اردبیل تصریح کرد: در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ از فرودگاه اردبیل یک هزار و ۷۵۱ پرواز صورت گرفته که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷ درصد کاهش پرواز داشته‌ایم.

مدیرکل فرودگاه‌های اردبیل ادامه داد: همچنین در ۹ ماهه اول سال ۹۹ در فرودگاه اردبیل ۱۰۹ پرواز به دلایل آب و هوایی ابطال شده که این میزان در ۹ ماهه امسال ۱۱۰ پرواز بوده است که علت افزایش ابطال پروازها در طی سال‌جاری مربوط به بدی شرایط جوی در شهریور و مهرماه بوده به طوری که بیش از ۵۰ پرواز فقط در این دو ماه باطل اعلام شد.